Nie pozwól, by najlepsze rabaty Cię ominęły – zapisz się do newslettera już teraz!
Darmowa dostawa od 199,00 zł
Przewodnik psychodelicznego podróżnika PAKIET 7 - Albert Hofmann
LSD moje trudne dziecko. Historia odkrycia... - Albert Hofmann
Drzwi percepcji. Niebo i piekło - Aldous Huxley
Przewodnik psychodelicznego podróżnika - Dr James Fadiman
Terapia z użyciem MDMA i innych entaktogenów - Torsten Passie
Gdy rośliny śnią - Daniel Pinchbeck, Sophia Rokhlin
Dobra chemia. Co nauka mówi o psychodelikach... - Julie Holland
Ketamina - Bita Moghaddam
Super cena

Przewodnik psychodelicznego podróżnika PAKIET 7 - Albert Hofmann

200,68 zł
/ szt.
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 199,15 zł / szt.+1%
Cena regularna: 300,49 zł / szt.-33%
z
Możesz kupić także poprzez:
Produkt niedostępny
Produkt niedostępny
14 dni na łatwy zwrot
Bezpieczne zakupy


LSD moje trudne dziecko. Historia odkrycia...
Albert Hofmann (19062008) był szwajcarskim chemikiem, członkiem Komitetu Noblowskiego i byłym dyrektorem Oddziału Badań fabryki leków Sandoz.
19 kwietnia 1943 roku o 16:20 Albert Hofmann dokonał auto-eksperymentu, przyjmując wynalezioną przez siebie substancję LSD. Wydarzenie to na zawsze odmieniło jego życie.
Wkrótce LSD stało się znane na całym świecie, stanowiąc eksperymentalny lek, przedmiot dyskusji psychiatrów i filozofów, a także jeden z fundamentów ruchu hippisowskiego.
LSD dla jednych stało się synonimem chemicznej drogi do Nirwany, dla drugich szatańskim narkotykiem, a dla jeszcze innych narzędziem posiadającym niesłychany potencjał w badaniu naszej świadomości. Aldous Huxley umierając poprosił swoją żonę o podanie mu właśnie LSD...
Łatwo można powiedzieć, że jeśli chodzi o tę substancję, wszystko wymknęło się spod kontroli.
Jednak jak do tego wszystkiego doszło? Jak wyglądały narodziny cudownego narkotyku?




Drzwi percepcji. Niebo i piekło
Meskalina substancja o właściwościach halucynogennych, występująca w naturze w niektórych gatunkach kaktusów, np. w pejotlu, znana była Indianom od stuleci. W laboratorium wytworzono ją pod koniec XIX wieku, ale jej działanie długo jeszcze pozostawało dla naukowców zagadką. Aldous Huxley (18941963) brytyjski powieściopisarz, poeta i eseista postanowił osobiście poznać skutki jej zażycia i wyruszyć w najdalszą podróż wgłąb własnego umysłu, do świata wizji i znaczeń ukrytych przed naszym codziennym wzrokiem.
Co wynikło ze zderzenia niezwykle wrażliwego umysłu pisarza z halucynogenną substancją?
Owocem tego eksperymentu stały się eseje Drzwi percepcji (1954) i Niebo i piekło (1956). Huxley dokładnie opisał i zinterpretował swoje wizje. Wyciągnął z nich daleko idące wnioski, a samo psychodeliczne doświadczenie na zawsze odmieniło jego sposób patrzenia na otaczającą go rzeczywistość, religię, sztukę i innych ludzi. Bowiem czy drzwi percepcji, które raz zostaną uchylone, można będzie całkowicie zamknąć?
Tekst ten stał się biblią hippisów, a Jim Morrison pod wpływem jego lektury postanowił nazwać swój zespół The Doors. Zatem weźmy tę książkę do rąk i uchylmy raz jeszcze za Aldousem Huxleyem owe tajemnicze drzwi percepcji...




Przewodnik psychodelicznego podróżnika
James Fadiman oddaje wnasze ręce przewodnik na temat krótko- idługotrwałych rezultatów stosowania psychodelików do wywoływania doświadczeń duchowych (wysokie dawki), do wspierania terapii (średnie dawki) ido rozwiązywania problemów (niskie dawki). Wbadania nad substancjami psychodelicznymi zaangażował się już wlatach sześćdziesiątych ubiegłego wieku iwielu ludzi uważa, że jest najmądrzejszym inajbardziej szanowanym amerykańskim autorytetem wdziedzinie psychodelików iich używania. Na podstawie doświadczeń zgromadzonych wciągu czterdziestu lat prezentuje najlepsze sposoby na przygotowanie bezpiecznych iświętych podróży psychodelicznych. Pisze okorzyściach płynących zobecności kompetentnego przewodnika podczas sesji oraz zprzywiązywania wagi do otoczenia iintencji.
Fadiman prezentuje najnowsze badania, atakże dawno zapomniane eksperymenty dotyczące psychoterapeutycznej wartości substancji wizyjnych, które mogą zwiększać samoświadomość ipomagać wleczeniu wielu dolegliwości. Przedstawia wyniki przeprowadzonych niedawno sondaży, wktórych zapytał kilkuset studentów iprofesjonalistów oprzyczyny oraz rezultaty przyjmowania substancji psychodelicznych. Wspomina również onowych sposobach korzystania zLSD iinnych psychodelików, na przykład oużywaniu niezwykle małych dawek do poprawiania funkcji poznawczych iwywoływania równowagi emocjonalnej. Obala wiele mitów ibłędnych wyobrażeń pojawiających się wpodręcznikach, klinikach iinternecie, ale jednocześnie przestrzega, że tego rodzaju środki nie są dla wszystkich. Opisuje przełomowe doświadczenia psychodeliczne takich osób jak Ram Dass, Timothy Leary, Aldous Huxley iHuston Smith, atakże Francis Crick iSteve Jobs. Pokazuje, że psychodeliki używane wmądry sposób mogą prowadzić nie tylko do uzdrowienia, ale również do nowatorskich rozwiązań naukowych iduchowych epifanii.




Terapia z użyciem MDMA i innych entaktogenów
W niniejszej książce Torsten Passie pisze o stosowaniu MDMA i innych entaktogenów jako farmakologicznego dodatku do psychoterapii. Przedstawia historię terapeutycznego wykorzystywania tych substancji i analizuje osobiste doświadczenia pacjentów, którzy uczestniczyli w grupowych sesjach z ich użyciem. Prezentuje również podstawowe informacje na temat neurobiologicznych i psycho-duchowych elementów tych przeżyć. Słowo „entaktogen” odnosi się do substancji pozwalających „dotknąć wnętrza” i pochodzi od wyrazów en (po grecku „wnętrze”), tactus (po łacinie „dotyk”) oraz gen (po grecku „wytwarzać”). Środki psychoaktywne należące do tej kategorii zmniejszają niepokój i zwiększają zaufanie, samoakceptację oraz otwartość, a także ułatwiają dostęp do trudnych wspomnień, przez co pomagają w wywołaniu transformującego uzdrowienia. Terapeuci z powodzeniem używali MDMA w swojej praktyce, ale w 1985 roku substancja ta została zdelegalizowana. Od tamtego czasu podjęto wiele wysiłków, aby przeprowadzić aprobowane przez rząd naukowe badania nad jej terapeutycznym potencjałem. Niedawno udało się wykazać skuteczność terapii z użyciem MDMA przede wszystkim w leczeniu pacjentów z chronicznym i opornym na leczenie zespołem stresu pourazowego.



Gdy rośliny śnią
Ayahuasca to święty psychoaktywny napój przygotowywany z południowoamerykańskich pnączy i liści krzewów. Rdzenne społeczności w Amazonii od dawna używają go w celach rytualnych, ale w ostatnim czasie cieszy się rosnącym zainteresowaniem na całym świecie jako potężne narzędzie osobistej transformacji, a coraz więcej ludzi z Zachodu sięga po niego z intencją lepszego poznania siebie, aby doświadczyć uzdrowienia albo odzyskać połączenie ze światem przyrody. Jeszcze do niedawna ayahuasca była mało znana, lecz obecnie stanowi jeden z najważniejszych elementów ogólnoświatowego renesansu psychodelicznego. Dlaczego? W niniejszej książce Daniel Pinchbeck i Sophia Rokhlin zgłębiają kulturowe i historyczne pochodzenie tego wywaru, rozważając rolę szamana lub curandero w kulturze amazońskiej i kulturze zachodniej. Analizują zaskakujący proces rozprzestrzeniania się ayahuaski po całym świecie, a także jej obecny status prawny i najnowsze badania naukowe dotyczące jej właściwości. Uważnie przyglądają się temu, jak współcześni ludzie postrzegają ten wywar i jak z niego korzystają. W jaki sposób ayahuasca wpływa na naszą kulturę? Czy stanowi antidotum na problemy konsumpcyjnych społeczeństw zachodnich? Pinchbeck i Rokhlin pochylają się nad ekonomicznym, społecznym, politycznym i ekologicznym wpływem tego wywaru na mieszkańców Amazonii i innych części zglobalizowanego świata. Dokąd może zaprowadzić ludzkość coraz większa popularność tajemniczego indiańskiego lekarstwa? Gdy rośliny śnią to lektura obowiązkowa dla każdej osoby zainteresowanej trwającym właśnie renesansem badań nad psychodelikami, dodająca do niego cenny, antropologiczny kontekst. Jest jednocześnie najobszerniejszą i najbardziej wyczerpującą obecnie pozycją na temat ayahuaski na polskim rynku.



Dobra chemia. Co nauka mówi o psychodelikach i poczuciu połączenia
Dobra chemia to książka opowiadająca o różnych aspektach poczucia połączenia: ze światem i innymi ludźmi, ale także (a może przede wszystkim?) ze sobą. Autorka – praktykująca amerykańska psychiatrka, badaczka i ekspertka z zakresu substancji psychoaktywnych – próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie o to, dlaczego tak wielu ludzi w obecnych czasach mierzy się z kryzysami psychicznymi i samotnością. Dlaczego zamiast odczuwać spełnienie w głębokich, harmonijnych i satysfakcjonujących relacjach, tak często doświadczamy stanu „walcz lub uciekaj”? Co dzieje się w nas, gdy zaczynamy czuć się bezpieczni i kochani? Jaki wpływ ma na to obecna w naszych mózgach oksytocyna – neuroprzekaźnik towarzyszący nam każdego dnia i odgrywający istotną rolę w tworzeniu się więzi między partnerami, między przyjaciółmi, między rodzicami i ich dziećmi, ale także między ludźmi i towarzyszącymi im zwierzętami? Julie Holland nie pomija tematów trudnych i kontrowersyjnych, z uważnością popartą wieloletnim doświadczeniem pochylając się nad psychodelikami: niezwykle intrygującą grupą substancji psychoaktywnych, nad którymi przez niemal pół wieku nie można było prowadzić badań, a które obecnie przeżywają prawdziwy renesans. Autorka przygląda się tematowi poczucia połączenia z różnych perspektyw, łącząc przenikliwy umysł badaczki z dużym poczuciem humoru i dystansem do samej siebie.




Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 11811 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2025-01-21
Suoer obsługa. Polecam wszystkim.
2025-01-21
Bardzo szybka realizacja.
pixel