Podręczniki akademickie do logistyki
( ilość produktów: 17 )Podręczniki - Logistyka : Akademickie
Logistyka dystrybucji - praca zbiorowa
- Autorzy:
Technika transportu ładunków - Leon Prochowski, Andrzej Żuchowski
- Autorzy:
Logistyka. Zawiłości dziejów i nowe horyzonty - Piotr Banaszyk, Sabina Kauf, Jacek Szołtysek
Konteneryzacja w transporcie morskim - Eugeniusz Gostomski, Ryszard K. Miler, Tomasz Now
Elektronizacja zamówień publicznych - Katarzyna Bełdowska, Gawrońska-Baran Andrzela, Agata Hryc-Ląd, Katarzyna Pyrka
Logistyka zwrotna - Sebastian Twaróg, Jacek Szołtysek
- Autorzy:
Logistyka. Koncepcja zaintegrowanego zarządzania - Piotr Blaik
- Autorzy:
Logistyka miasta - Jacek Szołtysek
- Autorzy:
Logistyka i transport w ujęciu systemowym - Zdzisław Kordel, Andrzej Kuriata
- Autorzy:
Organizowanie i monitorowanie procesów transportowych A.31 - Radosław Kacperczyk
- Autorzy:
Współczesna logistyka - Andrzej Szymonik, Iwo Nowak
- Autorzy:
Vademecum logistyki - praca zbiorowa
- Autorzy:
Ekonomika transportu dla potrzeb logistyka(i) - Andrzej Szymonik
- Autorzy:
Transport i spedycja cz. 1 Transport - Radosław Kacperczyk
- Autorzy:
Ćwiczenia i zadania z transportu,spedycji i logist - Andrzej Dąbek
- Autorzy:
Logistyka ogólna - Stanisław Niziński, Józef Żurek
- Autorzy:
Transport, spedycja, logistyka.. - Wiesław Starowicz, Stanisław Ejdys (red.)
Podręczniki akademickie do logistyki
W ofercie księgarni internetowej Matfel dostępne są podręczniki akademickie do logistyki. Naukowe opracowania tego rodzaju polecane są w szczególności uczniom i studentom kierunków związanych z szeroko pojmowaną branżą TSL, obejmującą transport, spedycję i logistykę właśnie.
Podręcznik do logistyki
Każdy podręcznik do logistyki dostępny w naszym katalogu stanowi naukowe opracowanie tego trudnego, ale i coraz popularniejszego zagadnienia. Rynek handlu krajowego i międzynarodowego prężnie się rozwija, a wraz z tym zjawiskiem rośnie zapotrzebowanie na świetnie wykwalifikowanych pracowników tego sektora. Oferowane przez nas specjalistyczne podręczniki do logistyki pozwalają zgłębić najważniejsze zagadnienia rynku TSL i przygotować się do zawodu logistyka.
Podstawy logistyki
Osoby chcące rozpocząć karierę w branży TSL muszą poznać przede wszystkim podstawy logistyki. Próbując zdefiniować charakter tej dziedziny można określić logistykę złożonym systemem czy też sposobem planowania i organizowania transportu produktów (towarów) od firmy do ostatecznego odbiorcy, czyli klienta.
Znacznie dokładniej i rzeczowo zagadnienie to poruszone zostało w kilku popularnych tytułach dostępnych w sprzedaży. Mowa tu przede wszystkim o takich pozycjach, jak Podstawy logistyki (Katarzyna Grzybowska), Logistyka dystrybucji (podręcznik – praca zbiorowa), Vademecum logistyki (praca zbiorowa) czy też Współczesna logistyka autorstwa Andrzeja Szymonika i Iwo Nowaka. Przedstawione podręczniki do logistyki to obowiązkowe pozycje dydaktyczne, od podstaw wprowadzające czytelnika w temat usług logistycznych i poprawnego ich realizowania.
Podręczniki do logistyki w ujęciu szczegółowym
Poza tytułami podejmującymi temat logistyki w sposób ogólny oferujemy także podręczniki akademickie dla kierunków logistycznych opracowane pod kątem bardziej szczegółowych zagadnień. Zagadnienie logistyki zostało ciekawie przedstawione w odniesieniu do rozwoju i ciągłej rozbudowy obszarów miejskich. Książka Logistyka miasta (autor Jacek Szołtysek) porusza kwestię logistyki kształtowania przestrzeni miast, które to wpływa następnie na sposób przemieszczania się mieszkańców, ale też transport towarów czy sposób traktowania określonych grup społecznych (seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami).
Studentom i osobom zainteresowanym ekonomicznym wymiarem usług logistycznych polecamy z kolei pozycję Andrzeja Szymonika – Ekonomika transportu dla potrzeb logistyka(i). Prawidłowe zarządzanie procesami transportu towarów w widoczny sposób odbija się zarówno na inwestowanych w nie środkach i prowadzi do ich oszczędzania, jak i przyczynia się do szeregu innych pozytywnych efektów. Skuteczne, ekonomicznie zaplanowane i zrealizowane usługi TSL to bowiem także wyraz dbałości o środowisko (poprzez ograniczenie emisji spalin i gazów cieplarnianych), jak i o konsumentów, do których zakupione produkty docierają szybciej i są transportowane bezpieczniej. Efektywna logistyka z pewnością stanowi obecnie temat intensywnie poruszany na wszystkich kierunkach studiów związanych z TSL, jak i w średnich szkołach branżowych.