SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY DPD PICKUP/ŻABKA! OFERTA DLA ZAMÓWIEŃ OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Konstytucyjne - Książki

( ilość produktów: 8 )

Książki - Konstytucyjne : Kodeksy

Konstytucja RP książka

Prawo to niezwykle rozległa dziedzina, którą można czerpać z wielu różnych książek. W naszej księgarni internetowej Matfel można znaleźć ogromną ilość najróżniejszych kodeksów (prawa karnego, prawa handlowego czy też prawa cywilnego) - prawo w końcu dotyczy tylu kwestii, że zostało podzielone na wygodne i szczegółowe kategorie, które ułatwiają szukanie oraz zakup odpowiedniej książki, którą potrzebujemy w danym przypadku. W tej kategorii posiadamy również takie rozwiązania jak konstytucja RP książka, a także pozycje książkowe objaśniające prawo konstytucyjne.


Konstytucja książka - co zawiera?

Konstytucja RP książka to najważniejszy akt prawny w Polsce. Określa ona podstawowe zasady funkcjonowania kraju - prawo konstytucyjne to niezwykle istotna gałąź prawa zajmująca się regulacją związaną z konstytucją. Zakres tego prawa obejmuje:

  • analizę i ocenę zgodności z konstytucją ustaw,
  • inne akty prawne, które określają zakres regulacji konstytucyjnej, a także i określają badanie jej interpretacji przez najróżniejsze państwowe organy.

Z tego powodu iż ten dział jest bardzo obszerny, także literatura prawa konstytucyjnego jest obszerna i bogata.


Literatura o konstytucji RP i prawie konstytucyjnym

W księgarni Matfel oferujemy zarówno pozycję konstytucja RP książka, jak i literaturę poświęconą objaśnieniu prawa zawartego w konstytucji. Książki te charakteryzuje różna liczba stron. Sama konstytucja RP książka to zaledwie kilkadziesiąt stron. Z kolei pozycje objaśniające zawierają nawet ponad dwa razy więcej stron. Pozycje o prawie konstytucyjnym to bardzo ważny element. Konstytucja książka obejmuje mnóstwo orzeczeń między innymi:

  • Sądu Najwyższego,
  • Trybunały Konstytucyjnego,
  • Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Orzeczenia te niezwykle często stanowią podstawę do analiz. Najważniejszym źródłem wiedzy o prawie, jakie zawiera konstytucja RP książka, są komentarze do konstytucji, ale i podręczniki akademickie oraz prace naukowe. W razie wątpliwości warto sięgnąć po te publikacje, dzięki nim prawo, które zawiera konstytucja książka stanie się bardziej zrozumiałe. Zarówno konstytucja RP książka, jak i pozycje objaśniające prawo, które można znaleźć w takiej pozycji jak książka konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, są niezwykle cenne i umożliwiają zdobycie wiedzy na temat prawa, a także i zrozumienie konkretnych ustaw.


Konstytucja RP księgarnia - wiedza praktyczna

Należy zauważyć, że konstytucja RP (księgarnia), jak i komentarze oraz opracowania to także źródła praktycznej wiedzy. Najnowsza książka konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej oraz pozycje objaśniające zawierają aktualne przepisy, które można na co dzień wykorzystywać w swojej pracy. To nieoceniona pomoc dla studentów prawa, ale i prawników bądź radców prawnych.


Konstytucja RP dla każdego

Konstytucja RP oraz opracowania to książki, które przydadzą się nie tylko prawnikom czy studentom prawa, ale i każdej osobie, która chciałaby lepiej zrozumieć funkcjonowanie konstytucji w naszym kraju. Oferowane przez nas książki posiadają informacje na temat przepisów, orzecznictwa czy obecnie obowiązującego prawa - dzięki temu można zapoznać się z aktualnymi przepisami i prześledzić zmiany zachodzące w konstytucji. Prawo konstytucyjne jest związane z zakresem wielu problemów, które dotyczą wolności jednostki czy spraw publicznych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 5910 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-09
Bardzo dobry kontakt z Księgarnią. Sprawna realizacja zamówienia. Polecam.
2023-12-09
Komiks mógłby być odrobinę lepiej zabezpieczony w paczce..
pixel