SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY DPD PICKUP/ŻABKA! OFERTA DLA ZAMÓWIEŃ OD 49.90 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Książki dokumentalne

( ilość produktów: 375 )

Książki - Dokumentalne : Literatura faktu

Najlepsze książki dokumentalne czyta się tak jak artykuł w piśmie opiniotwórczym. Różnica polega jednak na tym, że o ile kilka stron z tygodnika można przeczytać niemalże jednym tchem w ciągu kilkunastu minut, o tyle książkę smakuje się strona po stronie, a jej przeczytanie zajmuje znacznie więcej czasu. Zanurzenie się w lekturze książki dokumentalnej daje też większy wgląd w opisywany temat.

Publikacje, które niczym filmy dokumentalne przybliżają czytelnikom rzeczywistość, interesują przede wszystkim tych, którzy są ciekawi świata. Autorzy książek poruszają tematykę m.in. historyczną, społeczną i polityczną, patrząc na opisywane zagadnienia z samego centrum wydarzeń lub zerkając na nie z boku chłodnym okiem. Polityka od zawsze budzi kontrowersje, nic zatem dziwnego, że o wielu książkach dokumentalnych, które dostrzeżesz w ofercie naszej księgarni internetowej, było głośno jeszcze na długo przed premierą.

Książki dokumentalne, które warto przeczytać

Wśród książek dokumentalnych znajdziesz te, o których wiele mówiło się w ostatnich latach. Tytuły te dotyczą m.in. postaci i dokonań Lecha Wałęsy, postawy władz PRL wobec Kościoła Katolickiego czy trudów codzienności odczuwanych przez mamy niepełnosprawnych dzieci. Nie brakuje też książek, dzięki którym inaczej spojrzysz na otaczający Cię świat, nawet jeśli autorzy opisują odległe zakątki globu. Przeczytaj np. reportaże z Afryki, rosyjskiej Syberii czy Kurdystanu albo poznaj publikacje najbardziej znanego polskiego reportażysty Ryszarda Kapuścińskiego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 6926 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-02
Zamówienie zrealizowane ekspresowo, to moje drugie zamówienie i szczerze polecam:)
2024-03-01
Wszystko w najlepszym porządku. Dziękuje.
pixel