SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY DPD PICKUP/ŻABKA! OFERTA DLA ZAMÓWIEŃ OD 49.90 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Ekonomia i biznes po angielsku

( ilość produktów: 20000 )

Książki obcojęzyczne - Ekonomia Biznes : Angielski

Angielskie książki o ekonomii - rozszerz swoją wiedzę

Książki o ekonomii napisane w języku angielskim to materiały edukacyjne, które przede wszystkim omawiają zasady, teorie i koncepcje ekonomii. Obejmują różne tematy, takie jak podaż i popyt, inflacja, bezrobocie, produkt krajowy brutto, wzrost gospodarczy oraz polityka pieniężna i fiskalna.

Książki te zapewniają wszechstronne zrozumienie funkcjonowania gospodarek, zarówno na poziomie mikro, jak i makro. Demonstrują koncepcje ekonomiczne poprzez scenariusze z życia wzięte i empiryczne studia przypadków. Niektóre książki omawiają wyspecjalizowane obszary, takie jak ekonomia behawioralna, ekonometria, ekonomia rozwoju i ekonomia międzynarodowa.

Ponadto stanowią przydatne przewodniki dla studentów studiujących ekonomię, biznes, finanse i kierunki pokrewne, a także dla profesjonalistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie strategii i decyzji gospodarczych. Książki te mogą być również przydatne dla decydentów, przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych zrozumieniem zjawisk i zagadnień gospodarczych.

Często są pisane przez ekonomistów, profesorów i ekspertów w danej dziedzinie i mają na celu przyczynienie się do zrozumienia i dyskusji na temat spraw gospodarczych w kontekście globalnym. Do znanych anglojęzycznych książek o ekonomii należą „Principles of Economics” Gregory’ego Mankiwa, „Capital in the Twenty-First Century” Thomasa Piketty’ego i „The Wealth of Nations” Adama Smitha.

 

Biznes po angielsku - Poznaj świat gospodarki dzięki angielskim książkom

Książki biznesowe w języku angielskim obejmują szeroki zakres tematów, takich jak przedsiębiorczość, strategie zarządzania, dynamika gospodarki rynkowej, wiedza finansowa i umiejętności przywódcze. Dostarczają czytelnikom wglądu w skuteczne praktyki i zasady biznesowe, opierając się zarówno na perspektywach teoretycznych, jak i studiach przypadków ze świata rzeczywistego.

Książki te mogą być przeznaczone dla początkujących przedsiębiorców pragnących rozpocząć własną działalność gospodarczą, właścicieli firm pragnących ulepszyć i rozwijać swoją działalność lub pracowników pragnących wspiąć się po drabinie korporacyjnej. Zagłębiają się w różne aspekty biznesu, w tym kulturę organizacyjną, zasoby ludzkie, strategie marketingowe, relacje z klientami i etykę biznesu.

Niektóre książki skupiają się na biografiach lub autobiografiach odnoszących sukcesy przedsiębiorców i liderów biznesu, dzieląc się ich osobistymi podróżami i filozofiami biznesowymi. Inne książki przedstawiają analityczne perspektywy dotyczące światowych trendów gospodarczych, branż lub konkretnych firm.

Co więcej, wiele z tych książek zawiera praktyczne porady i wskazówki dotyczące osobistej produktywności, zarządzania czasem i radzenia sobie ze stresem, których celem jest wspieranie zdrowszego i bardziej efektywnego życia zawodowego.

Krótko mówiąc, książki biznesowe w języku angielskim są ogromnym źródłem wiedzy i inspiracji dla osób zainteresowanych lub zaangażowanych w świat biznesu.

 

Książki o negocjacjach po angielsku - uczeń się skutecznej komunikacji

Książki o negocjacjach mają na celu przekazanie wiedzy o tym, jak skutecznie komunikować się i współpracować z innymi w różnych sytuacjach. Ich celem jest nauczenie strategii i technik umożliwiających osiągnięcie wzajemnie korzystnego porozumienia lub decyzji, czy to w scenariuszach osobistych, sprawach biznesowych, czy w dyplomacji międzynarodowej.

Kluczowe tematy poruszane w takich książkach obejmują zwykle przygotowanie do negocjacji, zrozumienie interesów i punktu widzenia drugiej strony, skuteczne zadawanie pytań i aktywne słuchanie, radzenie sobie z trudnymi ludźmi lub konfliktami oraz zarządzanie procesem negocjacyjnym w celu uzyskania pomyślnego wyniku.

W książkach negocjacyjnych często omawia się także różne typy stylów i strategii negocjacyjnych, takie jak negocjacje dystrybucyjne (wygrana-przegrana) lub integracyjne (wygrana-wygrana), podejścia konkurencyjne lub kooperacyjne oraz negocjacje adaptacyjne w oparciu o sytuację lub styl drugiej strony.

Czytelnicy zyskują wgląd w negocjacje w różnych sytuacjach, takich jak negocjacje B2B, negocjacje umów pracowniczych, a nawet codzienne transakcje. Książki te przygotowują także czytelników do radzenia sobie z psychologicznymi i etycznymi aspektami negocjacji, poruszając takie kwestie, jak perswazja, równowaga sił, inteligencja emocjonalna i budowanie zaufania.

Do popularnych tytułów z tego gatunku należą „Dochodzenie do tak: negocjowanie porozumienia bez poddania się” Rogera Fishera i Williama Ury’ego oraz „Nigdy nie dziel różnicy: negocjacje tak, jakby twoje życie zależało od tego” Chrisa Vossa.

 

Angielskojęzyczne książki o marketingu - wzmacniaj swoje strategie marketingowe

Książki marketingowe w języku angielskim to zasoby zawierające wiedzę i strategie dotyczące promowania, sprzedaży i dystrybucji towarów lub usług. Mogą obejmować szeroki zakres tematów, takich jak marketing cyfrowy, marketing w mediach społecznościowych, marketing treści, branding, zachowania konsumentów, badania rynku, planowanie strategiczne i inne.

Książki te zagłębiają się także w zasady i teorie marketingu, badając, jak ustalić tożsamość marki, jak skutecznie komunikować się z docelowymi odbiorcami oraz jak tworzyć kampanie reklamowe, które przyciągają uwagę i zwiększają sprzedaż.

Autorzy tych książek często wykorzystują przykłady z życia codziennego i studia przypadków, aby zilustrować swoje tezy, dając czytelnikom cenny wgląd w praktyczne zastosowanie strategii marketingowych.

Niezależnie od tego, czy są napisane dla początkujących, czy dla doświadczonych specjalistów ds. marketingu, celem tych książek jest wyposażenie czytelników w narzędzia i wiedzę niezbędną do osiągnięcia sukcesu w dzisiejszym dynamicznym i konkurencyjnym krajobrazie biznesowym.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 6928 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
Dziękuję za szybką realizację zamówień. Polecam i będę wracać.
2024-03-01
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Jedyne czego można się "przeczepić" to opakowanie które deszcz rozmoczył. Na szczęście książka jest w stanie nieuszkodzonym.
pixel