DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Stieg Larsson

( ilość produktów: 4 )

Stieg Larsson, a właściwie Karl Stig-Erland Larsson, to prawdopodobnie najbardziej znany, współczesny twórca kryminałów i thrillerów. Mimo iż minęło kilkanaście lat od śmierci tego autora, po jego powieści wciąż sięgają miliony czytelników na całym świecie. Tak naprawdę Stieg Larsson zajął się pisaniem powieści dopiero pod koniec swojego życia. Wcześniej pracował jako urzędnik pocztowy, jako projektant grafiki w jednej z największych, szwedzkich agencji prasowych, a także jako dziennikarz - korespondent brytyjskiego, antyfaszystowskiego magazynu "Searchlight".

Najpopularniejsze książki Stiega Larssona

Najbardziej znane są jego książki z serii Millennium. To one przyniosły mu bowiem światowy rozgłos. Trylogia Millennium obejmuje powieści - "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem" i "Zamek z piasku, który runął". Za swoje książki kryminalne Stieg Larsson był wielokrotnie nagradzany. Zdobył między innymi skandynawską nagrodę Szklanego Klucza oraz prestiżową nagrodę Anthony Award.

Książki Stiega Larssona niejednokrotnie nawiązywały do trudnych tematów prawicowego ekstremizmu, mizoginizmu oraz rasizmu. Pisarz zmarł dość nagle 9 listopada 2004 roku, w trakcie pisania swojej ostatniej powieści "Co nas nie zabije". Ostatecznie książkę dokończył David Lagercrantz. Wydano ją natomiast w 2015 roku. Podobnie jak poprzednie powieści Stiega Larssona, okazała się światowym bestsellerem. Tę i inne książki Stiega Larssona znajdziesz w naszej księgarni internetowej Matfel.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i ich zakupu.

"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", "Dziewczyna, która igrała z ogniem" czy "Zamek z piasku, który runął"?

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7744 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
ograniczona ilość opcji przesyłki i odbioru zamówionych produktów, dodatkowo większość opcji jest płatna.
2024-05-17
Wszystko super, jedynie folia zabezpieczająca książki była rozdarta. Książki w stanie idealnym. Szybka realizacja zamówienia.
pixel