SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY DPD PICKUP/ŻABKA! OFERTA DLA ZAMÓWIEŃ OD 49.90 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Antoine de Saint Exupery

( ilość produktów: 4 )

O lekturze „Mały Książę” słyszał prawdopodobnie każdy z nas. Jest to kultowa lektury z ogromnym przesłaniem, z której każdego dnia ludzie na całym świecie czerpią inspirację i motywację. Nie każdy jednak zna pełną twórczość niezwykłego człowieka, jakim był Antoine de Saint-Exupéry. Zachęcamy więc do zapoznania się z jego książkami dostępnymi w tej części księgarni internetowej Matfel.pl.

Poznaj twórczość i historię wybitnego bohatera Antoine de Saint-Exupériego

Antoine de Saint-Exupéry to urodzony 29 czerwca 1900 w Lyonie (zmarł 31 lipca 1944 roku w Marsylii) francuski pisarz, pilot i poeta. Jego dorobek artystyczny do dnia dzisiejszego stanowią lektury szkolne – tj. Mały Książę. Jest to bez wątpienia jeden z najważniejszych utworów literackich XX wieku. Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyne wyjątkowe dzieło tego autora. Książki Antoine de Saint-Exupériego, z którymi warto się zapoznać to także „Nocny lot”, czy „Poczta na południe”. Zapraszamy więc wszystkich czytelników zainteresowanych tymi dziełami do zapoznania się z wydaniami najwyższej jakości w Matfel.pl.

Mały Książę w dalszym ciągu zaliczany jest do grupy obowiązkowych lektur szkolnych. Z myślą o uczniach przygotowujących się do omówienia tej pozycji przygotowaliśmy więc wersje z opracowaniem.

Warto wspomnieć o tym, że Antoine de Saint-Exupéry to nie tylko twórcza, który zasłynął na świecie ze swojej twórczości. Jest to także wybitny bohater. Będąc pilotem po wybuchu II wojny światowej, jako kapitan latał on we francuskim dywizjonie rozpoznawczym GR II/33 stacjonującym w Orconte. W roku 1944 nie wrócił on jednak z misji rozpoznawczej. Jego śmierć była niezwykle zagadkowa aż do XXI wieku, gdy w 2004 roku odnaleziono części należące do jego samolotu. Prawdopodobnie został on zestrzelony przez wrogie niemieckie siły wojskowe.

Antoine de Saint-Exupéry to ponadczasowy artysta z wybitną historią. W pozostałych kategoriach naszej księgarni internetowej znajdziesz też mnóstwo innych, równie ciekawych pozycji. Sprawdź, jak wiele tytułów literackich przygotowaliśmy z myślą o czytelnikach – niezależnie od ich wieku, czy preferencji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 6927 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-02
Super i szybko ! Polecam sklep 
2024-03-01
Szybka dostawa i bardzo miła obsluga
pixel