DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Książki przyrodnicze dla dzieci

( ilość produktów: 190 )

Książki - Przyroda : Edukacyjne

Księgarnia Matfel z dumą prezentuje bogatą kategorię książek poświęconych rozwijaniu zainteresowań młodych czytelników w dziedzinie przyrody. W naszym asortymencie znajdują się ciekawe pozycje zarówno dla młodszych dzieci, jak i tych nieco starszych.

Książki o przyrodzie dla dzieci

Książki z tej kategorii przeznaczone są szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Poprzez zabawę z książką, dzieci mają okazję odkrywać świat przyrody, rozwijając swoje zainteresowania i fascynacje. W tej kategorii znajdziesz, między innymi:

  • książeczki dla najmłodszych, z łatwym do przyswojenia zagadnieniami przyrodniczymi, które angażują młodych czytelników w aktywne odkrywanie wiedzy (Moje pierwsze 100 słów. Na wsi),
  • książki z rysunkami do kolorowania przedstawiające różne elementy przyrody, takie jak zwierzęta, rośliny czy krajobrazy (Mały przyrodnik poznaje i koloruje. Drzewa),
  • tytuły dla nieco starszych dzieci pragnących zgłębić wiedzę z danego zakresu (Myśli, które zmieniły świat. Karol Darwin).

Poznajemy zwierzęta

W tej sekcji księgarni Matfel prezentujemy książki przedstawiające różnorodność zwierzęcego świata. Mali czytelnicy mają okazję lepiej poznać zarówno polską, jak i egzotyczną faunę. Książeczki przyrodnicze na temat zwierząt to wydania zawierające zdjęcia lub bogate ilustracje przybliżające wygląd i charakterystykę danego gatunku.

W taki sposób dzieci zdobywają niezbędne informacje o poszczególnych gatunkach zwierząt, charakterystycznych dla danego obszaru geograficznego czy środowiska, takiego jak pola, lasy czy bagna. Poznają tajniki codziennego życia zwierząt, ich nawyków, hierarchii społecznej i sposobów zdobywania pożywienia.

Sekrety roślin

To fascynująca podróż w świat roślin, który często pozostaje dla dzieci tajemniczy, a jednocześnie niezwykle intrygujący. W tej kategorii księgarni Matfel oferujemy książki o roślinach, które można spotkać w drodze do przedszkola czy szkoły, jak i tych egzotycznych i rzadko dostępnych w naszym rejonie geograficznym.

Młody botanik może poznać rośliny objęte ochroną czy też nauczyć się rozróżniać kwiaty kwitnące o określonej porze roku.

Przyroda Polski – książki dla dzieci

W tej części katalogu prezentujemy pozycje przedstawiające bogactwo polskiej przyrody, zarówno z punktu widzenia różnorodności gatunkowej, jak i uroków krajobrazowych. W tej kategorii nie brakuje albumów prezentujących krajowe odmiany roślin, a także zwierzęta zamieszkujące polskie lasy.

Cechą charakterystyczną tego rodzaju książek jest atrakcyjna oprawa wizualna – zdjęcia czy ilustracje szczegółowo prezentują omawiane przykłady. Świat polskich zwierząt i roślin jest zarówno fascynujący, jak i warty ochrony, dlatego książki z tej kategorii koncentrują się na jego poznawaniu w odpowiedzialny sposób.

Ciekawe książki o przyrodzie i  ekologii dla dzieci

W świadomości najmłodszych coraz bardziej obecna jest troska o naszą planetę. W księgarni Matfel dostępne są książki dla dzieci, których treść promuje ekologiczny styl życia i odpowiedzialne wybory, jakich dokonywać może młody czytelnik.

Na uwagę zasługują przystępnie opracowane poradniki dla dzieci tłumaczące, co to jest recykling, dlaczego warto oszczędzać́ energię̨ i jak dbać o przyrodę.

Tworzymy różnorodną ofertę dla dzieci, wpierając ich rozwój intelektualny, wrażliwość na czy piękno przyrody oraz dbałość o ekologię.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7457 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Bardzo szybka dostawa
2024-04-22
Ok.
pixel