SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY DPD PICKUP/ŻABKA! OFERTA DLA ZAMÓWIEŃ OD 49.90 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Słowniki poprawnej polszczyzny

( ilość produktów: 33 )

Książki - Poprawnej polszczyzny : Słowniki

Słownik poprawnej polszczyzny

Czy potrzebny jest Ci słownik poprawnej polszczyzny? Językoznawcy są zdania, że taki tytuł zawsze warto mieć pod ręką i sięgać po niego, by zgłębić złożoność języka polskiego. Słownik poprawnej polszczyzny można przy tym traktować jak rozbudowane kompendium i wszechstronną pozycję wydawniczą, w której znajdziesz wiedzę zaczerpniętą z kilku innych słowników, z tym ortograficznego czy wyrazów obcych.

Słownik poprawnej polszczyzny zawiera uporządkowane hasła przedstawiające w zrozumiały i przejrzysty sposób prawidłowe odmienianie wyrazów czy używanie wybranych związków wyrazowych. Z takiego słownika dowiesz się, czy określenie, jakim się posługujesz, odpowiada normie potocznej czy też normie oficjalnej - a warto wiedzieć, że różnią się one między sobą. O ile w mowie użytkowej niektóre słowa czy związki wyrazowe są dopuszczalne, o tyle w przypadku wzorcowej normy należy już trzymać się ścisłych wytycznych.

 

Słownik poprawnej polszczyzny - księgarnia Matfel

Język jest w pewnym sensie "organizmem" ciągle się rozwijającym - niedopuszczalne jeszcze kilka lat temu wyrażania mogą być obecnie akceptowane, o czym warto wiedzieć, by posługiwać się nimi w prawidłowy sposób. Dobrze jest także wiedzieć, których związków wyrazowych nie powinno się nadużywać.

Słownik poprawnej polszczyzny PWN lub innego wydawnictwa to obowiązkowa pozycja nie tylko w domowym księgozbiorze. To również leksykon, który powinien trafić do wszelkiego rodzaju biur, urzędów i podobnych podmiotów administracyjnych, gdzie każdego dnia formułowane są oficjalne pisma i inne dokumenty. W przypadku wątpliwości dotyczących prawidłowego użycia czy odmiany niektórych słów, słownik tego typu stać się może podręcznym poradnikiem językowym, dzięki któremu unikniesz popełnienia rażących błędów.

 

Jaki słownik poprawnej polszczyzny wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz kilka słowników poprawnej polszczyzny, wydawanych przez cenione na rynku wydawniczym firmy. Szukając pozycji przeznaczonej do domowego, sporadycznego użytku postaw na tytuł w przystępnej cenie. Jeżeli potrzebujesz kompletnego leksykonu, możesz sięgnąć na przykład po Wielki słownik poprawnej polszczyzny PWN, który jest nie tylko aktualny, ale i zawiera największy wybór haseł słownikowych. Z każdego słownika poprawnej polszczyzny dowiesz się nie tylko tego, jak mówić i pisać określone wyrażenia, ale też jakich określeń nie powinno się nadużywać w mowie i pisowni codziennej.

Uzupełnieniem dla wiedzy zawartej w słowniku poprawnej polszczyzny może okazać się słownik języka polskiego - w takim leksykonie znajdziesz hasła dotyczące znaczenia wyrazów i ich poprawnej pisowni. Oba tytuły mogą okazać się trafionym prezentem także dla uczniów i studentów, jak i osób zawodowo operujących słowem - redaktorów, copywriterów, korektorów czy edytorów.

Po słownik poprawnej polszczyzny sięgają również zawodowi pisarze - w ich pracy bezbłędne używanie języka jest niezwykle ważne i świadczy o wysokiej uprawianego zawodu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 6928 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-02
Super i szybko ! Polecam sklep 
2024-03-01
Szybka dostawa i bardzo miła obsluga
pixel