DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA, KAUFLAND, DINO, SHELL OD 49,9 ZŁ
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Henryk Sienkiewicz

( ilość produktów: 201 )

Nie da się przejść obojętnie obok takich polskich twórców jak Henryk Sienkiewicz. Jest to wybitna postać w historii literatury polskiej, o czym świadczy fakt, że był to laureat Nagrody Nobla w dziedzinie Literatury. Henryk Sienkiewicz urodził się 5 maja 1846 roku w Woli Okrzejskiej i zmarł 15 listopada 1916 w Vevey. Do jego najpopularniejszych dzieł zaliczyć można najważniejsze lektury szkolne. Sprawdź zatem ofertę, którą przygotowaliśmy w ofercie Matfel.pl i sięgnij po wydania razem z opracowaniem.

Henryk Sienkiewicz i jego dzieła – postaw na wydania od najlepszych wydawnictw dostępne w Matfel

Henryk Sienkiewicz to polski nowelista, powieściopisarz i publicysta. Opublikował on w Gazecie Polskiej pod pseudonimem Litwos i do dziś uznawany jest on za jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy, który tworzył na przełomie XIX i XX wieku. Najważniejsze książki Henryka Sienkiewicza, które stanowią definitywną podstawę we wszystkich księgozbiorach bibliotek lub nawet prywatnych kolekcjach, to m.in.: Quo Vadis, W pustyni i w puszczy, Krzyżacy, Ogniem i mieczem, Pan Wołodyjowski, Potop.

Warto zauważyć, że ciężko spotkać twórcę, który posiada tak wiele dzieł literackich w swojej bibliografii, które nawet po latach stają się obowiązkowymi lekturami szkolnymi. Jest to zatem niezwykle imponujące. Henryk Sienkiewicz posiada jednak wiele innych pozycji, po które warto sięgnąć – nie tylko w celu zaliczenia testów i egzaminów, ale z ciekawości. Zapraszamy zatem każdego czytelnika do zapoznania się z ofertą, która czeka w tej kategorii. Każdy (bez wyjątku) znajdzie tytuł, który go zainteresuje.

Lektury szkolne z przełomu XIX i XX wieku mogą być wyjątkowo skomplikowane dla współczesnych uczniów. Często poruszają one wątki historyczne lub nawiązują swoją symboliką do wydarzeń, z którymi ciężko jest nam się utożsamić ze względu na różnice poglądów. Wybierając więc wersję z opracowaniem, o wiele łatwiej jest się przygotować do zajęć lub zaliczeń. Skorzystaj zatem z propozycji, które udostępniamy na wyciągnięcie ręki w ofercie księgarni internetowej Matfel.pl.

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 8239 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Super
2024-07-11
Szybko i wszystko ok
pixel