DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Horrory i książki grozy

( ilość produktów: 744 )

Książki - Horror

Każdy człowiek chce żyć w poczuciu bezpieczeństwa. Mimo to na co dzień poszukuje się pewnego dreszczyku emocji, czegoś, co przyspieszy bicie serca. Szuka się lęku, poczucia zagrożenia, ale w stopniu w pełni kontrolowanym, na dystans. Sposobów na doznanie takich odczuć jest wiele, a jednym z nich jest zagłębienie się w książki horrory. Nie da się ukryć, że jest to specyficzny rodzaj literatury. Im więcej strachu wywołują powieści grozy, nawet po zakończeniu lektury, tym lepiej. Komu spodobają się tytuły z tej kategorii i co można kupić u nas?

Początki zainteresowania horrorami już w starożytności

W tym, że ludzie tak bardzo lubią horrory, nie ma tak naprawdę nic dziwnego, choć nie brakuje osób, dla których jest to coś zaskakującego. Oni z reguły od horrorów trzymają się z daleka. Opowieści i legendy o duchach i mitycznych stworach fascynowały ludzkość, przyciągały jak magnes od starożytności. Już w dzieciństwie dzieci uwielbiają to, co magiczne i tajemnicze. Powieści grozy są więc czymś, co pozwoli zaspokoić potrzebę obcowania z czymś paranormalnym.

Cechą charakterystyczną książek tego gatunku jest wykreowanie świata, w którym pojawiają się elementy, zdarzenia, zjawiska, jakich nie da się wytłumaczyć w sposób racjonalny. Na przestrzeni lat książki horrory ewoluowały, jednak, mimo że autorów specjalizujących się w literaturze tego gatunku przybywa, osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z horrorami, często poleca się klasyków. W naszej księgarni książki z dreszczykiem są tak różnorodne, że każdy znajdzie coś, co go usatysfakcjonuje.

Kto lubi czytać horrory?

Nie ulega wątpliwości, że książki grozy nie są dla każdego. Jedni je uwielbiają, inni natomiast są zdania, że dostarczają zbyt mocnych wrażeń. Z pewnością dobre książki horrory są idealną propozycją dla osób uwielbiających funkcjonować pod wpływem wyższego poziomu adrenaliny. Niejednokrotnie wielbiciele tego gatunku lubią też sporty ekstremalne. Nie przepadają za monotonią i rutyną. Jeśli więc szuka się prezentu dla osoby lubiącej zmiany, ryzyko i niebezpieczeństwo, książka z dreszczykiem może okazać się strzałem w dziesiątkę.

A komu w takim razie książki horrory się odradza? Nie będą z nich zadowolone osoby bardzo wrażliwe, które intensywnie przeżywają wszelkie emocje i wyjątkowo utożsamiają się z drugą osobą. Dla nich takie powieści mogą okazać się zbyt mocne. Wtedy też polecamy inne gatunki literatury. Sprawdzą się książki obyczajowe, biografie, książki podróżnicze – one także dostarczają bodźców, choć łagodniejszych i pozytywnych. Podobnie jak horrory, można je znaleźć w naszej księgarni. Ponadto decydując się na zamówienie kilku pozycji, można sporo zaoszczędzić. Po przekroczeniu określonej kwoty zamówienia oferujemy darmową dostawę.

Najlepsze książki horrory od mistrzów grozy!

Po czym można poznać najlepsze książki horrory? Po tym, że nawet po zakończonej lekturze serce bije z emocji. Nawet kiedy odłoży się książkę na półkę, czuje się strach, obawę, że ktoś stoi tuż za plecami. O tym, że groza jest jednym z ulubionych typów powieści, świadczy, chociażby fakt, że książki takich autorów jak Graham Masterton albo Stephen King doczekały się niejednej ekranizacji. Ich horrory można znaleźć m.in. u nas. W przypadku pierwszego z autorów polecamy m.in. „Sabat czarownic”, „Szkarłatną wdowę” czy „Potomka”. Wśród popularnych tytułów Stephena Kinga są np. „To”, „Smętarz dla zwierzaków” „Carrie” i „Lśnienie”. Chociaż wszystkie wymienione straszne książki są warte uwagi, jest też wielu innych autorów, których twórczość doceniają rzesze czytelników.

Książki grozy dla lubiących się bać

Rozpoczynając swoją przygodę z horrorami klasyków, warto postawić na znane tytuły. Dobrą propozycją będzie „Pies Baskerville'ów” Artura Conana Doyle’a. Chociaż oficjalnie jest to jedna z historii o Sherlocku Holmesie, to jednak jest w niej dużo grozy i panuje gotycka atmosfera. Taka lektura dobrze wprowadzi w książki takich twórców jak Bram Stoker, który napisał „Draculę” albo Edgar Allan Poe, znany m.in. z książki „Opowieści niesamowite”. Rozpoznawalnym tytułem, który podobnie jak tytuły Poe pochodzi z XIX wieku, jest „Frankenstein” Mary Shelley również cieszący się uznaniem. Jednym z ważniejszych autorów mających wpływ na dalszy rozwój literatury grozy był Howard Phillips Lovecraft - jego książki też każdy fan horrorów powinien znać.

Najstraszniejsze książki horrory dla fanów gatunku

Kiedy już ktoś wciągnie się w książki horrory, wie, czego od nich oczekuje. Dla jednych najlepsze będą książki horrory o duchach, inni będą poszukiwać wampirów, psychopatycznych morderców lub potworów. Komponując naszą ofertę, staramy się, aby reprezentowała różne nurty. Dzięki temu każdy może znaleźć to, co go interesuje i wywoła gęsią skórkę, bo z horrorami przecież właśnie o to chodzi. Przygotowaliśmy szeroki wybór książek autorów piszących w wieku XIX, kiedy to literatura grozy była dopiero w powijakach. Jednocześnie jest wiele tytułów napisanych przez współczesnych pisarzy. Nieustannie śledzimy nowości i zapowiedzi wydawnicze, aby nasi klienci mogli kupić najlepsze książki horrory, jakie są dostępne na rynku.

Książki horrory, dzięki którym nie zaśniesz!

Wśród horrorów można wymienić te nieco subtelniejsze i takie, po których z pewnością sen nie nadejdzie. Jakie są najlepsze powieści grozy, jeśli ktoś poszukuje czegoś z tej drugiej kategorii? Do najstraszniejszych książek zdecydowanie zalicza się „Bastion” i „Mgłę” Stephena Kinga, „Kolekcjonera” Johna Fowlesa i „Kostnicę” Grahama Mastertona. Inne mocne dobre książki horrory to „Dom śmierci” Deana Koontza i „Egzorcysta” Williama Petera Blatty’ego. Czytając te tytuły, trzeba nastawić się na problemy ze snem. Kiedy dodatkowo będzie się je czytało w chłodny i wietrzny wieczór bądź w okolicach Halloween, efekt będzie jeszcze większy. Nie zawsze w książce musi dochodzić do rozlewu krwi, aby wywoływała ciarki po plecach, a część z wymienionych tytułów jest tego doskonałym przykładem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7344 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Zamówienia realizowane szybko, sprawnie, zgodne z opisem, jestem bardzo zadowolona. Polecam
2024-04-13
profesjonalna obsługa zakupionej ksiązki
pixel