DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Fiodor Dostojewski

( ilość produktów: 66 )

Chociaż Zbrodnia i kara nie należy do ulubionych lektur szkolnych polskich licealistów, jest ona na liście obowiązkowych pozycji, z którymi muszą się oni zmierzyć. Fiodor Dostojewski to jeden z najsłynniejszych rosyjskich powieściopisarzy, którego dzieła literackie do dziś omawiane są przez nauczycieli i uczniów – głównie za sprawą panoramicznego przedstawienia Rosji i jej społeczeństwa XIX wieku. Zapraszamy zatem wszystkich czytelników, którzy zainteresowani są tematyką lub chcą poznać bliżej książki Fiodora Dostojewskiego. W Matfel.pl oddajemy do Twojej dyspozycji zarówno tradycyjne wydania od najlepszych polskich wydawnictw i opracowania (lub książki z opracowaniem). Poznaj możliwości dostępne na wyciągnięcie ręki.

Fiodor Dostojewski – kim był i dlaczego stał się ponadczasowym twórcą literackim?

Fiodor Dostojewski uznawany jest przez większość odbiorców za mistrza prozy psychologicznej. Jego dzieła charakteryzują się bardzo wysokim poziomem kontrowersyjności i oryginalności – nie tylko pod względem zabiegów stylistycznych, ale także samych poglądów, które nie należy do najpopularniejszych w okresie jego działalności. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Fiodor Dostojewski zaczynał jako przeciwnik panującego w Rosji ustroju – a co za tym idzie również władzy. Z czasem zaczął on zmieniać swoje poglądy, stając się tym samym osobą głoszącą tezy na temat rosyjskiego “posłannictwie”. Głęboko wierzył on w to, że Rosja i głoszone przez nią przekonania to drogą do zbawienia. Był też przeciwnikiem jakiekolwiek formy ateizmu, przywiązując się do religii.

Zbrodnia i kara to nie jedyna lektura, z którą warto zapoznać się w kontekście twórczości Fiodora Dostojewskiego. Na szczególną uwagę zasługują również takie pozycje, jak np. Bracia Karamazow, czy choćby Idiota.

Jak widać, każda powieść Fiodora Dostojewskiego jest warta tego, by poznać jej treść ze zrozumieniem – choćby dla zobrazowania zmian jego światopoglądu na przestrzeni lat. W Matfel.pl znajdziesz wiele kluczowych pozycji, dzięki którym odkrywanie tej twórczości jest w zasięgu Twojej ręki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7387 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Produkt dostarczony w stanie nienaruszonym, dostawa szybka.
2024-04-18
Szybka , bezproblemowa , skuteczna. Dziękuję. Zachęcona klientka
pixel