! DARMOWA DOSTAWA DPD PICKUP, ŻABKA OD 89 ZŁ!
Darmowa dostawa od 89,00 zł

Harlan Coben

( ilość produktów: 119 )

Harlan Coben urodził się 4 stycznia 1962 i jest jednym z najpopularniejszych autorów książek kryminalnych na świecie. Jego thrillery i powieści kryminalne posiadają rzeszę wiernych fanów, a każda kolejna, pojawiająca się w księgarniach pozycja, staje się światowym bestsellerem.

Dorastał w Newark w stanie New Jersey, natomiast studiował w Amherst College, gdzie dołączył do bractwa "Psi Upsilon" do którego należał również Dan Brown i z którym przyjaźni się do dziś.

Harlan Coben - mistrz kryminałów!

Książki Harlana Cobena mają podobną konstrukcję i tematykę, a akcja dzieje się najczęściej w stanie Nowy York albo New Jersey. Zagadka ma natomiast z reguły swoje podłoże w niewyjaśnionych sytuacjach i nierozwiązanych problemach z przeszłości. Harlan Coben tworzy powieści, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Można w nich znaleźć wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń.

Co również istotne, Harlan Coben jako jedyny współczesny autor skompletował trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie z kategorii literatury kryminalnej w tym Shamus Award i Anthony Award. Najważniejszą jest jednak przyznana nagroda Edgar Poe Award.

Harlan Coben i jego książka "Nie mów nikomu"

Zadebiutował w 1995 roku powieścią “Bez skrupułów” jednak w Polsce pierwszą wydaną powieścią autora była książka "Nie mów nikomu". Ona dała też autorowi największy rozgłos na świecie i doczekała się swojej ekranizacji. Na jej podstawie powstał bowiem francuski film z Francois'em Cluzet'em w roli głównej. W Polsce dużą popularnością cieszyły się natomiast seriale na podstawie książek Harlana Cobena w tym "W głębi lasu" Harlana Cobena z Grzegorzem Damięckim w roli głównej i "The stranger" na podstawie powieści "Nieznajomy".

Harlan Coben i jego najpopularniejsze książki!

Harlan Coben napisał wiele bestsellerowych książek w tym między innymi: "W głębi lasu", "Jedyna szansa", "Chłopiec z lasu" czy "Jeden fałszywy ruch". Jednak najczęstszym bohaterem powieści Harlana Cobena jest Myron Bolitar – kiedyś dobrze zapowiadająca się gwiazda amerykańskiej koszykówki, dzisiaj prawnik, reprezentujący sportowców w kontaktach z pracodawcami. Postać Bolitara pojawiła się w jedenastu książkach tego autora, w tym w "Bez skrupułów", "Bez śladu", "Obiecaj mi" i "Wszyscy mamy tajemnice". Równie ważnym bohaterem jego książek jest także bratanek Myrona - Mickey Bolitar, z którego postacią powstał osobny cykl.

Polecamy książki kryminalne i thrillery tego autora, dostępne na naszej stronie internetowej Matfel.pl.

"Jedyna szansa","Jeden Fałszywy ruch", a może "Kilka sekund od śmierci"?

Znajdź książki Harlana Cobena znane na całym świecie!

Polecane serie:

Seria Myron Bolitar
Seria Mickey Bolitar
Seria Wilde

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 8010 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Konkretnie, szybko, profesjonalnie. Brawo !
2024-06-16
Toż to istna błyskawica!!
pixel