! DARMOWA DOSTAWA DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Słowniki synonimów

( ilość produktów: 4 )

Książki - Synonimów : Słowniki

Język polski jest bardzo bogaty i często jedno słowo da się zastąpić wieloma innymi. Dzięki temu można unikać powtórzeń w wypracowaniach, oficjalnych pismach, mailach. Jednak ludzka pamięć bywa zawodna i najczęściej wtedy, kiedy szuka się w niej tego idealnego wyrazu, nie można go sobie przypomnieć. Na szczęście są słowniki synonimów, które od razu dadzą podpowiedzi.

Słownik synonimów – dlaczego jego zakup to dobry pomysł?

Pomimo tego, że słownika synonimów używa się rzadziej niż ortograficznego, on także powinien być na półce, bo może się przydać wielokrotnie. Tego rodzaju słowniki będą przede wszystkim nieocenionym wsparciem dla wszystkich osób, które chcą pisać wciągające teksty różnego rodzaju i chcą przy tym uniknąć swego rodzaju monotonii. Słownik z synonimami pozwoli zadbać o ekspresję, ułatwi wprowadzenie pewnego dynamizmu. Łatwiej też można wyeliminować z treści powtórzenia. Dobrze skonstruowane słowniki nie tylko mają tysiące haseł, ale są w nich podpowiedzi, kiedy dany synonim warto zastosować, by pasował do kontekstu.

Słownik słownikowi nierówny – co kupisz u nas?

Zadanie każdego słownika synonimów jest takie samo – ma zawierać podpowiedzi, których wyrazów można używać zamiennie. Jednak już obszerność, szata graficzna, indeks, wielkość liter, a w efekcie i cena, będą różne. Część naszych Klientów poszukuje słownika mniejszego i podręcznego, innym natomiast zależy na kompleksowym, a tym samym większym wydaniu. Dlatego też komponując naszą ofertę, staraliśmy się, by były w niej książki różnych wydawnictw i autorów. Wierzymy, że dzięki temu będzie można znaleźć coś, co sprosta różnym oczekiwaniom. Poza słownikami z języka polskiego dostępne są też słowniki z synonimami z języków obcych. W sprzedaży jest na przykład słownik synonimów języka czeskiego.

Ponieważ słowniki są książkami, które nigdy nie tracą na wartości i są zawsze aktualne, można je kupić także na prezent. Przydadzą się uczniom, studentom, pisarzom, pracownikom biurowym i tym, którzy na co dzień muszą posługiwać się słowem pisanym.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7841 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Księgarnia nigdy mnie nie zawiodła. Książki super, czas dostawy super. Polecam!
2024-05-27
wszystko ok
pixel