DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Poradniki dla dorosłych 18+

( ilość produktów: 285 )

Książki - Dla dorosłych : Poradniki

Poradniki dla dorosłych

Chcesz dowiedzieć się, jak szybko i bezproblemowo radzić sobie z domowymi obowiązkami? Jak poprawić swoje samopoczucie? Jak odżywiać się zdrowo? Jak zgubić nadprogramowe kilogramy? Jak lepiej zarządzać czasem? A może chcesz nauczyć się nowej umiejętności, ale nie masz ochoty zapisywać się na żadne kursy, za to wolałbyś pracować nad nowym hobby w zaciszu swojego domu z książką? Wystarczy, że zajrzysz do odpowiedniej pozycji książkowej, a uzyskasz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania. W tej kategorii prezentujemy poradniki dla dorosłych. Jak się okazuje, to jeden z najlepiej sprzedających się gatunków książek w Polsce - mieszkańcy kraju nad Wisłą szczególnie cenią i ufają książkom napisanym przez specjalistów, ponieważ są one pełne cennych porad i recept dotyczących najróżniejszych akceptów życia.


O czym są poradniki dla dorosłych?

Poradniki dla dorosłych mogą dotyczyć najróżniejszych tematów. Wśród naszego bogatego asortymentu można znaleźć wiele wartościowych publikacji - zarówno tych poważnych, jak i również takich, które zostały napisane w radosny czy zabawny sposób. Niektóre z tych wydań są bardziej praktyczne, inne z kolei są bardziej teoretyczne. Ponadto poradniki dla dorosłych mogą dotyczyć wielu zróżnicowanych kwestii, takich jak psychologia, uroda, moda, zdrowie, dieta, sport, miłość, zwierzęta, zasady savoir vivre, a także i wielu zróżnicowanych rodzajów hobby, takich jak ogrodnictwo, kaligrafia, rysowanie, malowanie, fotografowanie itd. Zapoznaj się z naszym bogatym asortymentem i wybierz poradniki dla dorosłych, które Cię zainteresują i dotyczą zagadnień, które chciałbyś zgłębić - dzięki nim Twoje życie stanie się prostsze lub rozwiniesz skrzydła w dziedzinie, która zawsze Cię interesowała.


Historia książek poradnikowych

Kwestia pierwszego poradnika w dziejach jest niezwykle ciekawa, otóż za pierwszą książkę tego rodzaju uznaje się Biblię. Kolejne poradniki dla dorosłych to dzieła uznanych w historii filozofów, takich jak Cyceron czy Owidiusz, którzy pisali na najróżniejsze tematy (przyjaźń, obowiązki, powinności itd.). Z kolei w średniowieczu najpopularniejsze poradniki dla dorosłych dotyczyły spraw miłosnych. W renesansie poradniki zyskały szczególną popularność w kulturze zachodniej, kiedy to w tamtej chwili przywiązywano dużą wagę do tego, aby się samodoskonalić. Kolejny "boom" na poradniki dla dorosłych nastąpił w czasach współczesnych. Dziś tego rodzaju publikacje cieszą się ogromną popularnością i są sprzedawane w tysiącach a nawet milionach egzemplarzach, tak jak na przykład Potęga podświadomości Josepha Murphy.


Bestsellery wśród poradników

Bestsellerowe poradniki dla osób dorosłych skupiają się na najróżniejszych aspektach psychologii, takich jak na przykład relacja z drugim człowiekiem (romantyczna), zachowanie, ludzki umysł itd. Nierzadko tego typu książki promowane są jako coś, co pozwoli zwiększyć samoświadomość, ale i wydajność swojego życia. Poradniki są obecnie czymś w rodzaju terapii. Wiele z nich pozwalają zdobyć cenne umiejętności, takie jak zarządzanie czasem czy gotowanie, inne z kolei podpowiadają jak zacząć myśleć pozytywnie, co może całkowicie odmienić człowieka.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7744 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Szybka dostawa. Towar nienaruszony. Wszystko ok.
2024-05-17
Super, szybko, sprawnie
pixel