DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Adam Mickiewicz

( ilość produktów: 105 )

Ciężko znaleźć w Polsce kogoś, komu imię i nazwisko Adam Mickiewicz nic nie mówi. Był to wybitny poeta i zaangażowany działacz polityczny, który dzięki inteligencji i koneksjom potrafił poruszyć tłumy. Twórczość Adama Mickiewicza do dziś budzi podziw, o czym świadczy ciągła obecność jego tytułów jako obowiązkowych lektur szkolnych – już od najmłodszych klas. Zapraszamy do zapoznania się z dziedzictwem kulturowym, które skompletowaliśmy w tej kategorii. Książki Adama Mickiewicza powinny znaleźć się w każdej biblioteczce.

Życiorys Adama Mickiewicza

Jest równie fascynujący, co jego twórczość. Urodził się on 24 grudnia 1798 roku w Zaosiu lub Nowogródku, a zmarł 26 listopada 1855 roku w Konstantynopolu. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że jego działalność nie kończyła się na tworzeniu chwytliwej poezji. W portfolio u Adama Mickiewicza znaleźć można również różnego rodzaju treści świadczące o tym, że działał on jako publicysta, tłumacz i filozof, określany mianem mistyka. Adam Mickiewicz był też działaczem religijnym i nauczycielem akademickim. Jego dobytek kulturowy jest zatem ogromny, czego najlepszym dowodem jest nazwanie Adama Mickiewicza jednym z Trzech Wieszczów – obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego.

Książki Adama Mickiewicza w kanonie lektur

Zdajemy sobie sprawę z tego, że utwory Adama Mickiewicza mogą być stosunkowo skomplikowane w interpretacji dla młodzieży. Przygotowaliśmy więc najpopularniejsze tytuły będące lekturami szkolnymi w wersjach z opracowaniem. Dzięki temu sama analiza i przygotowanie się do zajęć szkolnych z takich tytułów jak Pan Tadeusz, czy choćby Dziady, będzie o wiele prostsze.

W księgarni Matfel.pl posiadamy wszystkie najpopularniejsze lektury, wiersze i ballady, które Adam Mickiewicz stworzył w swoim okresie świetności. Jeśli nie znajdujesz pozycji, która Cię interesuje w naszej ofercie, zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością sprawdzimy, co będziemy w stanie zrobić i zaproponujemy rozwiązanie zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Zespół Matfel.pl jest zatem do Twojej dyspozycji zarówno telefonicznie, jak i mailowo.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7744 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Wszystko zgodnie z zamówieniem.
2024-05-17
Wszystko super, jedynie folia zabezpieczająca książki była rozdarta. Książki w stanie idealnym. Szybka realizacja zamówienia.
pixel