DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Słowniki wyrazów obcych

( ilość produktów: 44 )

Książki - Wyrazów obcych i trudnych : Słowniki

Na słownik wyrazów obcych powinno być miejsce w każdym domu. Nie korzysta się z niego codziennie, ale są sytuacje, kiedy może się przydać. Wydawałoby się, że posługując się językiem polskim na co dzień, nie ma słów, których by się nie rozumiało. Jednak jest mnóstwo rzadziej używanych słów i o różnych znaczeniach. Chcąc wzbogacić swoje słownictwo i wiedzę na temat języka, warto sięgać właśnie po słowniki wyrazów obcych.

Dla kogo słowniki wyrazów obcych?

Przede wszystkim różnego rodzaju słowniki są pomocami naukowymi dla uczniów i studentów. W zależności od tego, po jaki słownik się sięgnie, można łatwiej zastąpić dane słowo, zrozumieć lub trafniej dobrać słowa do zdania. Różnego rodzaju referaty i wypracowania będą ciekawsze i na wyższym poziomie, kiedy autor będzie się posiłkować wiedzą z takiego źródła.

Słownik obcych wyrazów przyda się pisarzom, filologom, dziennikarzom i innym osobom, których praca wymaga posługiwania się bogatym słownictwem. Ponadto po książkę sięgają dociekliwi chcący jak najpełniej poznać język i genezę poszczególnych słów. Taka lektura znacząco tę wiedzę poszerzy. Znając trudne słowa, nie raz można pochwalić się wiedzą i zabłysnąć w towarzystwie.

Słowniki wyrazów obcych zawsze aktualne

Jedną z zalet słowników jest to, że nie tracą na aktualności. Kupując taką książkę, można mieć pewność, że za kilka lat będzie równie przydatna, jak w dniu zakupu. Samo szukanie haseł jest proste, bo wszystkie ułożone są alfabetycznie.

Przeglądając ofertę księgarni, można znaleźć słowniki wyrazów obcych w różnych odsłonach. Część z nich pomaga zrozumieć gwarę poszczególnych regionów Polski. Inne pozwalają zaznajomić się ze specjalistycznymi pojęciami charakterystycznymi dla danej branży jak prawo. Nie brakuje też słowników ułatwiających naukę języków obcych. Dla dzieci szczególnie atrakcyjne będą słowniki ilustrowane kolorami zachęcające do przeglądania. Tak szeroki wybór słowników ułatwi zakup czegoś dla osób o różnych potrzebach i w każdym wieku. Jest to też dobry pomysł na praktyczny prezent.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7457 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Jestem bardzo zadowolony z obsługi mojego zamówienia, ponieważ dotarło ono szybciej niż przewidywany termin dostawy.
2024-04-22
OK
pixel