DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Podręczniki akademickie do leśnictwa

( ilość produktów: 2 )

Podręczniki - Leśnictwo : Akademickie

Podręczniki akademickie do leśnictwa

W katalogu księgarni internetowej Matfel znajdują się podręczniki akademickie do leśnictwa. Dziedzina ta obejmuje kilka dyscyplin związanych z lasem - jego rozwojem, tworzeniem, pielęgnacją, ale dotyczących także łowiectwa czy nauk o drewnie.

Podręczniki akademickie dotyczące leśnictwa to rzeczowe opracowania tematyczne, skierowane do uczniów techników leśnych, studentów kierunków takich, jak leśnictwo, rolnictwo, biologia, ochrona środowiska i dziedzin pokrewnych. Oferowane przez nas tytuły cieszą się także pozytywną opinią nauczycieli akademickich.

 

Książki o leśnictwie

Każdy las tworzy do pewnego stopnia swój własny, zamknięty na określonym obszarze ekosystem, w którym nie tylko drzewa różnych gatunków pełnią istotną rolę. Książki o leśnictwie traktują zatem o całym ich otoczeniu, w tym o wszelkiej roślinności niskopiennej, owadach zamieszkujących lasy oraz zwierzynie, dla której są one naturalnym siedliskiem.

Wśród książek o leśnictwie, które dostępne są w naszej ofercie sprzedażowej przeważają pozycje związane stricte z tematyką leśnej roślinności. Jednym z ciekawszych opracowań w tej materii jest pozycja Zbiorowiska roślinne Polski. Lasy i zarośla - praca zbiorowa. To akademicki podręcznik skierowany do uczniów i studentów kierunków związanych tak z leśnictwem, jak i naukami pokrewnymi. W opracowaniu autorzy, będący praktykującymi wykładowcami akademickimi prezentują bardzo szczegółowe i całościowe ujęcie tematu roślinności występującej w polskich lasach.

Osobom zainteresowanym szczególnie tematyką drzew leśnych polecamy z kolei podręcznik Drzewa Polski, autorstwa Pawła Zarzyńskiego, Roberta Tomusiaka i Krzysztofa Borkowskiego. Jest to z całą pewnością jedna z ciekawszych propozycji książek o leśnictwie.

 

Książki dla leśników

Znajdujące się w naszym asortymencie pozycje wydawnicze mogą stanowić interesujący materiał naukowy nie tylko dla studentów i wykładowców. To również świetnie zredagowane książki dla leśników, czyli osób, które od strony zawodowej mają praktycznie codzienny kontakt tak z leśną roślinnością, jak i żyjącymi w takich rejonach zwierzętami.

Książki dla leśników pozwalają zdobyć więcej informacji na temat środowiska, z jakim obcują specjaliści tej dziedziny. Poszerzenie wiedzy w tym zakresie może okazać się przydatne także w kontekście rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

 

Dendrochronologia - podręcznik

W naszej księgarni dostępne jest także naukowe opracowanie na temat dendrochronologii. Ten podręcznik akademicki Wydawnictwa PWN stanowi swoiste kompendium wiedzy na temat datowania drewna.

To pozycja pozwala osobom związanym tak z leśnictwem, jak i z naukami historycznymi oraz archeologicznymi poznać zagadnienia związane z konserwacją drewna, w tym pomników przyrody, które w polskim prawodawstwie znajdują się pod szczególną ochroną. Większa wiedza na temat prawidłowego pielęgnowania drzew, także leśnych, ułatwia podejmowanie niezbędnych działań związanych z ochroną zabytkowego drzewostanu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7744 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Profesjonalizm 100%. Mimo opóźnienia zamówienia o dzień, dostałam maila z wyjaśnieniami. Chętnie tu wrócę. Polecam
2024-05-17
Wszystko super, jedynie folia zabezpieczająca książki była rozdarta. Książki w stanie idealnym. Szybka realizacja zamówienia.
pixel