DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Publicystyka - Książki

( ilość produktów: 602 )

Książki - Publicystyka : Literatura faktu

Książki publicystyczne

W naszej księgarni internetowej Matfel można znaleźć bardzo bogaty, a także i bardzo zróżnicowany asortyment obejmujący książki, ale również i akcesoria papiernicze, zabawki, stroje na bale przebierańców, płyty CD z muzyką i filmami. Jeśli chodzi zaś o książki, zapewniamy różne gatunki i najważniejszą tematykę. Wśród tych pozycji można również znaleźć książki publicystyczne.

 

Co to jest publicystyka?

Publicystyka to pewien gatunek wypowiedzi, który można zastosować w książkach, ale również i w prasie, radiu, telewizji czy w internecie. Wypowiedź taka dotyczy interesujących tematów, o których w danej chwili jest głośno. W przypadku książek publicystyka przybiera formę traktatów, rozpraw, pism, artykułów, felietonów czy reportaży. Wypowiedź tego rodzaju to nic innego jak interpretacja, a także i ocena faktów przez autora z pewnym punktem widzenia, której celem jest wpłynięcie na opinię publiczną. Publicystyka pojawiła się między innymi wtedy, kiedy i piśmiennictwo. Ze względu na temat wypowiedzi dzieli się publicystykę na: społeczną, polityczną, ekonomiczną, kulturową i ekonomiczną.


Nasze książki publicystyczne

W tej kategorii zapewniamy książki publicystyczne, w których autorzy przedstawiają swoje opinie na temat różnych wydarzeń, faktów i osób. Pisarze poruszają kwestie społeczeństwa, filozofii, relacji międzyludzkich, sytuacji w Polsce i na świecie itd. Książki publicystyczne, które znajdują się w tej kategorii przedstawiają subiektywną opinię autorów, którzy poruszają sprawy wzbudzające emocje i zainteresowanie wśród wielu różnych osób.

Warto zwrócić uwagę na jeden z podgatunków publicystyki - eseju. To forma literacka, ale może stanowić również gatunek literacko-naukowy. Autor eseju prezentuje swój osobisty punkt widzenia. Powszechnie uważa się, że ten gatunek jest dość trudny do zdefiniowania, ponieważ autorzy poruszają w nich bardzo różne i niekiedy skrajne tematy. Książki publicystyczne w odróżnieniu od eseju stanowią wypowiedź, która może zostać podana również w internecie, telewizji czy prasie. Jej celem jest wpłynięcie na opinię społeczności, ponadto publicystykę można podzielić ze względu na poruszany temat.


Najbardziej cenieni autorzy książek publicystycznych

Książki publicystyczne są tworzone przede wszystkim przez naukowców czy profesorów, którzy pozwalają zwykłym osobom zrozumieć zawiłe tematy. Do wartych uwagi dzieł w tej kategorii należą bez wątpienia publikacje Wojciecha Roszkowskiego, takie jak na przykład Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej. Autor jej profesorem, wykłada na uczelni, a także i jest autorem popularnych podręczników historycznych. Roszkowski pisze w prosty i zrozumiały sposób o niezwykle istotnych wydarzeniach i sytuacjach dla szerokiego grona odbiorców. Warto również zwrócić uwagę na książki publicystyczne Michała Rusinka, byłego sekretarza Wisławy Szymborskiej, a także wykładowcy teorii literatury i retoryki. Interesujące książki tego rodzaju opublikowała również Virginia Woolf, Sylwia Chutnik, Karolina Sulej czy Leszek Kołakowski.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7344 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Zamówienia realizowane szybko, sprawnie, zgodne z opisem, jestem bardzo zadowolona. Polecam
2024-04-12
Szybko, właściwie i ko kretnie. Dziękuję i polecam
pixel