! DARMOWA DOSTAWA DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Karne - Książki

( ilość produktów: 25 )

Książki - Karne : Kodeksy

Kodeks karny księgarnia

W naszym wyjątkowo bogatym asortymencie można znaleźć wiele zróżnicowanych artykułów. Oferujemy w sprzedaży między innymi powieści, książki historyczne i dokumentalne, płyty z muzyką i filmami, gry planszowe, zabawki, podręczniki do szkoły, ale i kodeksy prawa, w tym kodeks karny.


Kodeks postępowania karnego - co zawiera?

Kodeks karny, jak sama nazwa na to wskazuje, zawiera prawo karne. W tej kategorii posiadamy zarówno kodeks postępowania karnego, jak i liczne publikacje mające na celu precyzyjne objaśnienie, na czym polegają obowiązujące obecnie zbiory przepisów. Między innymi - czym są czyny zabronione, kiedy dochodzi do popełnienia przestępstwa, jakie czekają za nie konsekwencje itd.


Kodeks karny - podział prawa karnego

Kodeks postępowania karnego jest podzielony na różne kategorie, które odzwierciedlają podział prawa karnego. W oferowanych przez nas książkach wyjaśniających prawo karne, autorzy omawiają szczegółowo każdą z tych kwestii.

Wyróżnia się:

  • prawo karne powszechne - które prezentuje normy, jakie obowiązują każdego obywatela (na przykład prawo skarbowe);
  • prawo karne indywidualne - jakie obejmuje wszelkie normy, które odnoszą się do tego, jak egzekwowane są interesy, a także i do odpowiedzialności danych grup osób (między innymi mowa tutaj o prawie wojskowym).

Sam kodeks karny zwraca uwagę przede wszystkim na wagę popełnionych przestępstw, czyli zabronionych w Polsce czynów. W przypadku kiedy mówi się o prawie karnym, które tyczy się wykroczeń - czyli czynów zabronionych przez prawo, ale jednocześnie są to czyny o niewielkiej szkodliwości. Ponadto mówi się również o prawie karnym sensu stricto - to z kolei obejmuje czyny zabronione, które równocześnie mają większą szkodliwość społeczną niż wykroczenia.

Jeśli chodzi o podział prawa karnego można wspomnieć również o prawie karnym materialnym. Prawo karne materialne to najważniejszy z elementów prawa karnego - odnosi się ono do wszystkich czynów zabronionych, a także i zasad postępowania oraz obowiązujących kar kryminalnych. Można wspomnieć również o prawie procesowym, które obejmuje przepisy prawne z zakresu sposobu postępowania w przypadkach dokonania czynu nielegalnego. Ostatnim rodzajem prawa, które zawiera kodeks karny to prawo karne wykonawcze, które opisuje metodologię wymierzania kar, kiedy dochodzi do popełnienia przez kogoś zabronionego czynu.


Kodeks karny - księgarnia Matfel

Źródłem prawa karnego jest kodeks postępowania karnego (księgarnia). Tego rodzaju pozycja książkowa zawiera obecnie obowiązujące ustawy, które to omawiają zasady postępowania karnego. Jakie funkcje ma prawo karne? Prawo karne ma spełniać kilka funkcji:

  • funkcję sprawiedliwości,
  • funkcję gwarancyjną,
  • funkcję ochronną,
  • funkcję naprawczą (kompensacyjną),
  • funkcję zapobiegawczą (prewencyjną).

W tej kategorii w naszej księgarni internetowej Matfel oferujemy takie książki, jak aktualny kodeks postępowania karnego (księgarnia), które zawiera bieżące paragrafy odnoszące się do wykroczeń różnego rodzaju.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7841 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Szybko, sprawnie i bezproblemowo. Polecam ksiegarnie Matfel.
2024-05-27
Wszystko zgodne z opisem, szybka wysyłka
pixel