! DARMOWA DOSTAWA DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Książki filozoficzne

( ilość produktów: 1509 )

Książki - Filozofia i etyka : Popularnonaukowe

W księgarni internetowej Matfel.pl znajdziesz książki filozoficzne z różnych obszarów filozofii. Oferujemy zarówno prace współczesne, jak i publikacje klasycznych myślicieli sprzed wieków.

Historia filozofii

Filozofia to dziedzina zajmująca się rozważaniami na temat najważniejszych idei oraz problemów człowieka i otaczającego go świata. Pojęcia „filozofa” i „filozofii” pojawiły się w starożytnej Grecji już w na przełomie VI i V wieku p.n.e. Kraj ten do dziś uchodzi zresztą za kolebkę zachodniej filozofii. To ze starożytnej Grecji pochodzą najwięksi filozofowie wszech czasów: Platon, Sokrates i Arystoteles.

Przez wieki książki filozofów były czytane przede wszystkim przez pasjonatów tej dziedziny nauki. Wszystko zmieniło się w 1991 roku, kiedy to ukazała się książka „Świat Zofii” autorstwa Josteina Gaardera. Ten norweski twórca napisał ją z myślą o swojej córce. Nie spodziewał się, że dzieło stanie się wkrótce międzynarodowym bestsellerem. Do dziś powieść sprzedała się w nakładzie ponad 26 milionów egzemplarzy. Stanowi swego rodzaju wprowadzenie do trudnych dziedzin, jakimi są filozofia i etyka. Czytelnicy mogą dzięki niej zaznajomić się pokrótce z najważniejszymi filozofami w dziejach świata, poznać historię filozofii nowożytnej, średniowiecznej i antycznej.

Książki o etyce i filozofii

Jeśli zainteresowało Cię dzieło Gaardera i chcesz zagłębić się w fascynujących tematach filozoficznych, wybierz inne książki z dziedziny filozofii. W naszej księgarni dostępne są utwory największych klasyków. Znajdziesz tu traktaty i dzieła filozoficzne Platona, Pascala, Freuda czy Junga. Wśród pozycji, które warto poznać, znajduje się też „Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów” Arthura Schopenhauera albo „Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzsche. W asortymencie mamy też książki filozoficzne Thomasa Mertona, Jean-Paula Sartre’a oraz Michała Hellera. Sprawdź ponadto książki o filozofii przeznaczone dla początkujących, stanowiące podstawowe kursy filozofii, jak i dzieła dedykowane bardziej zaawansowanym czytelnikom.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7841 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Zamówienie dotarło w całości, towar nie naruszony.
2024-05-28
Super
pixel