! DARMOWA DOSTAWA DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Opowiadania i opowieści - Książki

( ilość produktów: 1189 )

Książki - Opowiadania i opowieści : Literatura piękna

Książki opowiadania

Wśród naszego bogatego asortymentu można również znaleźć wiele zróżnicowanych artykułów, w tym również książki opowiadania składające się z krótkich opowieści w formie nieskomplikowanych konstrukcji literackich. Zapewniamy zbiory literatury pięknej i nie tylko, które na chwile pozwalają się oderwać od codzienności i zatopić się w niezwykłych świat.


Opowiadanie - gatunek literacki

Książka opowiadanie stanowią zbiory opowiadań, choć zdarza się również, że opublikowane zostaje jedno dłuższe opowiadanie w formie książki (np. takie, które posiada 80 stron). Opowiadanie to podstawowa forma narracyjna, może być bardzo krótka lub nieco dłuższa, ale nigdy nie dorównuje typowym powieścią. Gatunek ten skupia się zwykle na jednym głównym wątku i nie ma w nim rozbudowanych wątków pobocznych. Ponadto opowiadania najczęściej są pisane prozą i nierzadko pojawiają się w nich postaci drugoplanowe, z kolei nieodłącznym elementem są opisy, dialogi a często także i refleksje czy morał. Z kolei wydarzenia są prowadzone z perspektywy czasowej, a fabuła jest zwykle chronologiczna, aby zachowana była zależność przyczynowo-skutkowa. Narrator książki (opowiadania) prezentuje opowieść w formie pierwszo- bądź trzecioosobowej. Zwykle mówi w liczbie pojedynczej i prezentuje wydarzenia oraz bohaterów z własnego punktu widzenia, może również wyrażać swoje opinie na ich temat. W takiej opowieści nierzadko są zamieszczone dygresje.


Książki opowiadania - jakie historie można znaleźć w zbiorach opowiadań?

W naszej szerokiej ofercie można znaleźć książki opowiadania na najróżniejsze tematy. Opowiadania mogą mieć charakter obyczajowy, romantyczny, kryminalny, sensacyjny, fantastyczny itd. Lekkie opowiadania miłosne i obyczajowe sprawdzają się wprost idealnie wieczorem przed snem, emocjonujący kryminał i sensacja sprawdzą się w ciągu dnia, w drodze do lub z pracy bądź w poczekalni u lekarza. Z kolei fantastyka sprawdzi się doskonale na relaks po szkole czy pracy - powrót do ulubionego miejsca i bohaterów z pewnością rozluźni po ciężkim dniu. Książka opowiadanie nie traci na aktualności - od zawsze bowiem porusza się ważne tematy, takie jak miłość, sprawiedliwość czy przewaga dobra nad złem. Z tego powodu nawet książki wydane wiele lat temu nadal świetnie się czyta. Warto zauważyć, że zbiory mogą składać się z opowiadań jednego lub kilku autorów.


Najpopularniejsze książki opowiadania

Do najbardziej popularnych polskich zbiorów opowiadań zalicza się między innymi Sklepy cynamonowe Schulza. W naszej księgarni internetowej Matfel można znaleźć wiele zróżnicowanych zbiorów - niektóre posiadają opowiadania jednego autora, które nie są ze sobą związane, inne stanowią antologie opowieści związanych ze sobą przez postać, postacie czy fabułę lub konkretne wątki czy gatunek.


Dlaczego warto sięgać po książki opowiadania?

Wielu poczytnych autorów zaczyna swoją przygodę od opowiadań, ponieważ łatwiej je napisać. Możesz sprawdzić, czy wśród naszych książek nie ma antologii z tekstami Twojego ulubionego autora. Ponadto autorzy coraz chętniej piszą opowiadania do antologii z innymi znanymi pisarzami. Opowiadania pozwalają również wrócić do czytania książek po dłuższej przerwie i są ratunkiem w przypadku zastoju czytelniczego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7841 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Konik bardzo brzydko i niestarannie opakowany, karton rozerwany, napchany byle czym, wystawał kij od konika, wygląd paczki niechlujny, na szczęście nie było uszkodzeń, a poza tym wszystko było ok,
2024-05-27
Szybka wysyłka
pixel