DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Atlasy krajoznawcze

( ilość produktów: 17 )

Książki - Krajoznawcze : Atlasy

Atlasy krajoznawcze

Wśród naszego bogatego asortymentu można znaleźć bardzo zróżnicowane mapy i atlasy. Posiadamy pozycje książkowe zarówno dla uczniów klasy szkół podstawowych, jak i młodzieży uczęszczającej do szkoły średniej. Oferujemy jednak również atlasy krajoznawcze, którymi zachwycą się również dorośli oraz najmłodsi czytelnicy, czyli dzieci. Atlasy krajoznawcze to bardzo wyjątkowe publikacje - takie atlasy to pięknie wydane książki bogate w liczne zdjęcia wykonane przez profesjonalnych fotografów, a także i liczne grafiki oraz mapy, które pomagają zrozumieć to, jak działa Polska i jak działa świat, dlaczego zaszły niektóre zmiany, ponadto atlas krajoznawczy umożliwia również dowiedzieć się wielu informacji na temat interesującego nas regionu.


Atlasy krajoznawcze - czego mogą nas nauczyć?

Atlasy krajoznawcze przedstawiają obraz jednego kraju, regionu czy całego świata w najróżniejszych odsłonach. W tego rodzaju publikacji mogą być na przykład omawiane dzieje danego kraju lub świata - od starożytności do czasów współczesnych. Kolorowe mapy mogą prezentować najróżniejsze tematy - gospodarcze, wyznaniowe, polityczne, narodowościowe i nie tylko. Każda mapa posiada specjalnie opracowaną staranną legendę oraz nierzadko komentarze historyków, co pozwala zrozumieć wszystkie informacje zamieszczone na grafice. Dodatkowo mapy, które zawierają oferowane przez naszą księgarnię internetową atlasy krajoznawcze, często posiadają również wykresy, tabele i diagramy oraz ilustracje, co pozwala lepiej zrozumieć daną kwestię.

Mapy mogą również opisywać środowisko przyrodnicze, dzięki temu z takiej publikacji można się dowiedzieć nieco o naturze w Polsce i na świecie. Atlasy krajoznawcze mogą prezentować również zagadnienia społeczne i gospodarcze opatrzone, oczywiście, odpowiednim komentarzem specjalisty. Zwłaszcza takim mapom towarzyszą dodatki w postaci wykresów i diagramów, ale nie tylko. Zamieszczone mogą być również grafiki, zdjęcia, a także interesujące ciekawostki.

Ujęcie danego problemu również może być różne w zależności od mapy. Popularne jest ujęcie od ogółu do szczegółu, czyli zaprezentowanie Polski na tle Europy czy też na tle świata według konkretnych zagadnień, które opracowuje się dla całej Polski, co pomaga w określeniu miejsca naszego kraju we współczesnym świecie. Zagadnienia te mogą dotyczyć najróżniejszych tematów - rozwoju technologii, misji pokojowych, wykorzystaniu w Polsce środków unijnych itd. Bardzo często atlasy krajoznawcze prezentują również walory turystyczne danego regionu. W tej kategorii wspomina się niezwykle często o wielu hasłach, takich jak na przykład:

  • architektura,
  • obiekty przyrodnicze,
  • architektura sakralna,
  • obiekty wojskowe i militarne,
  • rezydencje świeckie,
  • budynki związane z kulturą ludową,
  • obiekty architektury użytkowej,
  • obiekty podziemne,
  • cykliczne imprezy.

Powyższe zagadnienia te są zilustrowane za pomocą mapy czy zdjęć, na których precyzyjnie wskazuje się, jaką dokładną lokalizację ma dana atrakcja turystyczna. Atlasy krajoznawcze mogą też przedstawiać charakterystykę poszczególnych regionów kraju lub świata.

Tego rodzaju publikacje stanowią niezwykle bogate kompendium wiedzy, które może się przydać w każdym domu. Oferowane w naszej księgarni internetowe atlasy są przeznaczone nie tylko dla uczniów i studentów, ale i osób dorosłych - zarówno takich, które potrzebują daną wiedzę w pracy, jak i pasjonatów takich informacji - a także i najmłodszych dzieci.

 

Atlas świata dla dzieci

W naszym bogatym asortymencie można również znaleźć specjalnie rozwiązanie dla najmłodszych, czyli atlas świata dla dzieci. Posiadamy najróżniejsze publikacje, które przypadną do gustu dzieciom i sprawią, że zaczną się one interesować otaczającym je światem. Co ważne, posiadamy nie tylko atlas świata dla dzieci, ale również i wiele innych książek, które prezentują między innymi różne miasta, cuda Polski, dyscypliny sportowe, posiadamy również ilustrowane atlasy pełne kolorowych ilustracji, które z pewnością przypadną każdemu dziecku do gustu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7746 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Zdecydowanie polecam, szybka dostawa
2024-05-18
Wszystko zgodnie z zamówieniem.
pixel