DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Graham Masterton

( ilość produktów: 67 )

Graham Masterton to autor ponad 100 książek. Słynie przede wszystkim z horrorów, ale jest również twórcą poradników seksuologicznych. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Jego nowo wydawane książki błyskawicznie zyskują wysokie pozycje na listach bestsellerów.

Słynny mistrz horrorów

Graham Masterton urodził się 16 stycznia 1946 roku w Edynburgu. Brytyjski pisarz po ukończeniu szkoły pracował jako dziennikarz w „Crawley Observer”, a wkrótce stał się współpracownikiem „Penthouse Forum” oraz „Penthouse”. Debiutował poradnikami z dziedziny seksuologii. Jedną z jego szczególnie znanych książek z tej tematyki jest „Magia seksu”.

Jako autor horrorów twórca zadebiutował w 1976 roku dziełem „Manitou”. Na podstawie tego horroru po dwóch latach nakręcono cieszący się sporym zainteresowaniem widzów film o tym samym tytule. Pisarz jest doceniany zarówno przez czytelników, którzy chętnie kupują jego książki, jak i przez krytyków. Otrzymał m.in. nagrodę Special Edgar przyznawaną przez Mystery Writers of America za „Kostnicę” oraz Prix Julia Verlanger za „Wizerunek zła”, jako jedyny niefrancuski laureat w historii. Jest też zdobywcą nagrody Srebrny Medal przyznawanej przez West Cost Review za „Zwierciadło piekieł” oraz wielu innych cennych wyróżnień.

Masterton napisał łącznie ponad 100 nowel, a także powieści historycznych, thrillerów, opowiadań czy sag historycznych. Jego specjalizacją są jednak horrory. Dzieła twórcy zostały przetłumaczone na 18 języków. W 1999 roku powstała jego biografia zatytułowana „Manitou Man”. Autor na co dzień mieszka w Surrey w Anglii i pracuje jako redaktor w Mayfair oraz wydawnictwie brytyjskim Penthouse.

Książki Grahama Mastertona

Książki Mastertona cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie ze względu na wartką akcję oraz elementy horroru i seksu. Poza wymienionymi już wcześniej tytułami, do szczególnie lubianych pozycji należą: „Wirus”, „Sekta”, „Białe kości”, „Wendigo” czy „Dziecko ciemności”. Szeroki wybór książek Mastertona znajdziesz w księgarni Matfel.

Polecane serie:

Seria Manitou

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7748 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
doskonała cena i szybka dostawa...
2024-05-18
Pełen profesjonalizm.
pixel