SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY DPD PICKUP/ŻABKA! OFERTA DLA ZAMÓWIEŃ OD 49.90 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Socjologia - Książki

( ilość produktów: 1162 )

Książki - Socjologia : Popularnonaukowe

W tej kategorii znajdziesz szeroki wybór podręczników i książek z dziedziny socjologii. To polecane propozycje dla studentów socjologii, ale również ciekawe książki dla osób interesujących się naukami społecznymi. Książki popularnonaukowe zostały napisane przez światowej sławy specjalistów z tej dziedziny. Stanowią one prawdziwą skarbnicę wiedzy z zakresu socjologii. Poruszają one rozmaite zagadnienia, takie jak np. współczesne teorie socjologiczne, stosunki społeczne czy też mechanizmy działające w społeczeństwie. Interesującym i względnie nowym tematem jest natomiast socjologia mediów.

Interesujące książki o naukach społecznych

Socjologia zakłada, że tam, gdzie spotyka się zaledwie dwoje ludzi, zaczynają się tworzyć relacje, czyli wzajemne oddziaływanie. Im natomiast większe są grupy społeczne, tym związki te stają się bardziej złożone. Można w nich zauważyć różne mechanizmy, z których wynikają zmiany zachodzące w owych grupach, a także wyłania się ich bieżący stan.

Socjologia to dziedzina nauki, której początki sięgają już czasów starożytnych. Już wtedy starano się bowiem bliżej poznać i zbadać zjawiska, które zachodziły w społeczeństwie. Za pionierów tej dziedziny uważa się Giambattistę Vico, Platona i Augusta Comte, któremu zresztą nauka ta zawdzięcza swą nazwę.

Książki o socjologii - nie tylko dla studentów

W asortymencie księgarni internetowej Matfel.pl znajdziesz książki o socjologii polskich i zagranicznych autorów: zarówno teoretyków, badaczy i wykładowców akademickich, jak i praktyków zajmujących się zagadnieniami socjologicznymi na co dzień. Są one dedykowane studentom socjologii i kierunków pokrewnych, a także wszystkim czytelnikom zainteresowanych tymi zagadnieniami. Dzięki owym pozycjom każdy czytelnik może pogłębić swą wiedzę o naturze mechanizmów społecznych. Dostępne są wydawnictwa współczesne, obejmujące względnie nowe zagadnienia i teorie, jak również dzieła klasyczne, stanowiące pozycje obowiązkowe dla każdej osoby zainteresowanej tym ciekawym tematem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 6927 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-02
Wszystko super
2024-03-01
Wszystko w najlepszym porządku. Dziękuje.
pixel