SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY DPD PICKUP/ŻABKA! OFERTA DLA ZAMÓWIEŃ OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Aleksander Fredro

( ilość produktów: 65 )

Komedie Aleksandra Fredro to pozycja obowiązkowa w każdym księgozbiorze. Aleksander Fredro (urodzony dnia 20 czerwca w 1793 roku w Surochowie koło Jarosławia. Zmarł on dnia 15 lipca 1876 we Lwowie) to wybitny polski komediopisarz, pamiętnikarz, poeta, ziemianin, oficer i wolnomularz. Tworzył on w epoce romantyzmu, a jego dzieła w dalszym ciągu znajdziemy w spisie lektur. Posiadamy więc w swojej ofercie również wersje książek Aleksandra Fredro z opracowaniem umożliwiającym szybką analizę najważniejszych wydarzeń danej historii. Kluczowe książki Aleksandra Fredro nie muszą więc być dla Ciebie skomplikowane lub niezrozumiałe ze względu na barierę czasu. Nie musisz też bezpośrednio utożsamiać się z danym wydarzeniami, by je zrozumieć. Sprawdź propozycje dostępne w ofercie Matfel.pl.

Poznaj ponadczasowe komedie Aleksandra Fredry

Komedie Aleksandra Fredro w dalszym ciągu uważane są za najwybitniejsze dzieła polskiego komediopisarstwa. Obrazują one najczęściej codzienne życie galicyjskiej szlachty urzędującej w pierwszej połowie XIX wieku. Znajdziemy tam zatem wiele interesujących historii i absurdów, z którymi bez wątpienia możemy utożsamić się do dnia dzisiejszego. Aleksander Fredro wykorzystywał w swoich książkach barwne i charakterystyczne postacie, dzięki którym czytelnicy są w stanie dostrzec o wiele wyraźniej świat absurdu – stając się tym samym mistrzem tworzenia portretu psychologicznego.

Najsłynniejsze utwory Aleksandra Fredro to m.in.: Mąż i żona, Pan Jowialski, Śluby panieńskie, Magnetyzm serca, Paweł i Gaweł, Małpa w kąpieli czy Zemsta.

Nie jest to jednak pełna lista najwspanialszych dzieł, które Aleksander Fredro przygotował w swojej twórczości. Tworzył on również wiersze dla dzieci, które do dziś są chętnie wybierane przez młodych rodziców i opiekunów. Jeśli chcesz zapoznać się szerzej z pozycjami dostępnymi w księgarni internetowej Matfel.pl, szczegóły na temat oferowanych książek i ich wydania znajdziesz bezpośrednio w opisach. Skorzystaj z tych informacji i uzupełnij swoją biblioteczkę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 5910 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-09
Szybko i sprawnie, zgodnie z zamówieniem
2023-12-09
Polecam....
pixel