DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Muzyka - Książki

( ilość produktów: 46 )

Książki - Muzyka : Edukacyjne

Księgarnia Matfel to miejsce, gdzie każdy miłośnik książek, a w szczególności dzieci i młodzież, znajdzie coś dla siebie. W tej kategorii skupiamy się na potrzebach edukacyjnych i rozrywkowych najmłodszych odbiorców – opracowanych w sposób, który rozbudza zainteresowania i pasje, często przekształcając je w życiowe hobby.

Książki o muzyce dla dzieci

Muzyka ma niezwykle ważne znaczenie w życiu najmłodszych. Wprowadza je w świat dźwięków, rozbudza wyobraźnię oraz pomaga rozwijać zdolności werbalne, słuchowe i koordynacyjne. Dzięki książkom o muzyce dzieci mogą poznawać nie tylko teorię muzyki, instrumenty czy techniki śpiewu, ale również historię muzyki i różne gatunki muzyczne.

Książki te mają na celu zapoznanie dzieci z najpopularniejszymi instrumentami muzycznymi. Książki takie zawierają często kolorowe ilustracje, zdjęcia i opisy, które pomogą dziecku zrozumieć, jak dany instrument działa. Dzięki takim pozycjom maluchy od najmłodszych lat mogą odkryć swoje ulubione instrumenty i być może pokochać muzykę na całe życie.

Podstawy teorii muzyki

Książki te wprowadzają dzieci w świat nut, wartości rytmicznych, dźwięków, tonacji i innych podstawowych zagadnień muzycznych. Najlepsze tytuły tego typu to przede wszystkim książki edukujące przez zabawę – nauczanie poprzez gry, zagadki i ćwiczenia dające maluchom wgląd w tajniki muzyki. Dobrze dobrana literatura pomoże w przyswojeniu wiedzy teoretycznej, a potem w jej praktycznym zastosowaniu.

Historia muzyki

Książki o historii muzyki mają na celu rozbudzenie zainteresowania dziecka muzyką, wprowadzenie w świat dźwięków różnych epok i kultur oraz dostarczenie informacji o życiu i twórczości wybitnych osobistości muzycznych, jak kompozytorzy, dyrygenci czy wykonawcy. Zajrzyj do tej sekcji jeśli Twoje dziecko interesuje się życiem np. Fryderyka Chopina.

Książki z piosenkami dla dzieci – śpiewniki dziecięce

Piosenki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Zapewniają rozrywkę, uczą rymowania, wprowadzają w świat muzyki, uczą porozumiewania się za pomocą dźwięków i uczuć. Książki z piosenkami dla dzieci (śpiewniki dziecięce) to zbiory popularnych dziecięcych przebojów, które z pewnością pozwolą na wspólną zabawę przy muzyce. Istnieje bogaty wachlarz tego typu książek - od klasyków po współczesne piosenki.

W tej grupie znajdują się książki zawierające piosenki, które od pokoleń śpiewane są dzieciom przez rodziców, nauczycieli i opiekunów. To m.in. polskie kolędy czy śpiewanki, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Warto wybierać pozycje z klasyką, żeby o niej nie zapomnieć, a także po to, by po latach śpiewać ulubioną piosenkę we dwoje – dziadek wnukowi a potem jednakowo wnuk z własnym wnukiem.

Książki z piosenkami dla dzieci często zawierają dołączone płyty CD z nagranymi piosenkami. Dzięki tym materiałom dzieci mają szansę uczyć się piosenek w profesjonalnym wykonaniu oraz móc je wzorcować, gdy będą je później odśpiewywać.

Muzyka – książki dziecięce

Muzyka towarzyszy dzieciom już od narodzin i rozbudza w nich różnorodne uczucia i wrażenia. Właśnie dlatego oferujemy w tej kategorii książki dziecięce, które mówią o dźwiękach i pomagają rozwijać muzyczne pasje już od najmłodszych lat.

Pozycje z tej kategorii mogą stać się inspiracją dla rodziców i opiekunów do wspólnego spędzania czasu z dziećmi przy muzyce. Zawarte w nich propozycje gier i zabaw muzycznych rozwijają zdolności dziecięce, uczą pracy w zespole i rozbudzają zmysł artystyczny. Oferujemy także pozycje przeznaczone do nauki gry na różnych instrumentach.

To tylko niektóre z propozycji książek i materiałów muzycznych dostępnych w naszej księgarni. Z pewnością znajdziesz jeszcze wiele innych pozycji idealnych dla swojego dziecka, takich jak książki o historii, przyrodzie, przygodach czy piękne albumy z kolorowymi ilustracjami. Zapraszamy do przeglądania całego katalogu Księgarni Matfel i życzymy udanych zakupów!

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7389 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Bardzo rzetelna firma, informowano mnie o kazdym szczególe realizacji, jestem zadowolona
2024-04-18
Szybka , bezproblemowa , skuteczna. Dziękuję. Zachęcona klientka
pixel