DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Kąpielowe - Książki

( ilość produktów: 24 )

Książki - Kąpielowe : Dla najmłodszych

Książeczki do kąpieli

Jednym z głównych zadań każdego rodzica jest dbanie o prawidłowy rozwój dziecka. Najłatwiej i równocześnie najbardziej efektywnie stymulować zdolności malucha podczas zabawy. Dziecko poznaje świat oraz nowe rzeczy właśnie przez zabawę. Wyjątkowo pomocne w tym procesie są bez wątpienia książeczki, na przykład książeczki do kąpieli, które sprawiają, że codzienna pielęgnacja nie jest przykrym obowiązkiem, a świetną zabawą i ciekawie spędzonym czasem w wodzie.

Atrakcyjna zabawa w kąpieli - książeczka kąpielowa

Jak pokazały liczne badania, małe dzieci potrzebują regularność, bardzo lubią codzienne rytuały o tych samych godzinach. Dokładnie zaplanowane dni sprawiają, że dziecko czuje się bezpieczne, a powtarzalne czynności, które po sobie następują, mają uspokajające działanie na malucha. Jednym z takich rytuałów jest codzienna kąpiel. Powinna się odbywać codziennie o tej samej porze i najlepiej tuż przed snem. Początkowo dziecko jest bardzo spokojne w wodzie, kąpiele je relaksują, a maluch się wycisza. Jednak z wiekiem dziecko potrzebuje zajęcia, ponieważ chce w tym czasie się bawić. W tym przypadku wybór rodziców jest wręcz nieograniczonych - można wybrać najróżniejsze zabawki kąpielowe, ale zdecydowanie warto sięgnąć po książeczki do kąpieli, które znakomicie wspierają rozwój malucha.

Czy książeczki do kąpieli to zawsze dobry wybór?

Czytanie wspiera rozwój dziecka, dlatego też książeczka kąpielowa stanowi znakomity wybór dla każdego dziecka. Warto zachęcać maluchy i pokazywać im, jak wiele przyjemności można czerpać z lektury, co w przyszłości może ewoluować w miłość do czytania. Dziecko, które na co dzień obcuje z książkami, szybciej przyswaja wiedzę, a w przyszłości nawet grube tomy lektur szkolnych nie będą stanowiły dla nich najmniejszego problemu. Należy zauważyć, że nawet najmniejsze dzieci interesują się książeczkami i uwielbiają je oglądać, kiedy jeszcze nie potrafią czytać zatrzymują się na obrazkach i przyglądają się im uważnie. Książeczki do kąpieli to klasyczne książki dla dzieci w wodoodpornej wersji. Tego rodzaju rozwiązanie zapewnia każdemu maluchowi niezwykłe wrażenia wizualne. Warto zauważyć, że takie książeczki są przeznaczone już dla kilkumiesięcznych dzieci, które nudzą się w kąpieli i potrzebują jakiegoś zajęcia w tym czasie. Niezwykle interesującą zabawę gwarantują książeczki do kąpieli. Co ciekawe, niektóre modele pod wpływem wody zmieniają kolor, co sprawia, że maluch bawi się znakomicie i nie sprawia kłopotów podczas całej kąpieli.

Książeczka kąpielowa - niezbędne wsparcie dla każdego rodzica

Warto zauważyć, że nie wszystkie dzieci lubią się kąpać, sporo z nich pragnie tego uniknąć za wszelką cenę, a zwłaszcza mycie głowy czy uszu. Warto więc podczas kąpieli starać się odwrócić uwagę dziecka, najlepsze w tym będą książeczki do kąpieli oraz zabawki. Zaabsorbowane zabawą dziecko nawet nie zauważy, że rodzic myje mu głowę.

W naszym szerokim asortymencie można znaleźć wiele różnych książeczek do kąpieli. Wybierz urocze i kolorowe pozycje, które sprawią, że w dziecku obudzi się ciekawość świata i chęć poznania. Wodoodporne książeczki są bardzo wytrzymałe, zainteresują każdego malucha i pomagają mu się wyciszyć i zrelaksować przed snem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7389 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Szybka , bezproblemowa , skuteczna. Dziękuję. Zachęcona klientka
2024-04-17
sprawnie i szybko , polecam : )
pixel