SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY DPD PICKUP/ŻABKA! OFERTA DLA ZAMÓWIEŃ OD 49.90 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Podręczniki akademickie do mechaniki

( ilość produktów: 53 )

Podręczniki - Mechanika : Akademickie

Podręczniki akademickie do mechaniki

W naszym asortymencie nie brakuje specjalistycznych opracowań, takich jak podręczniki akademickie do mechaniki. Złożoność tej przeogromnej dziedziny wymaga od uczniów szkół branżowych i studentów kierunków technicznych nie tylko praktycznego doświadczenia, ale też ugruntowanej wiedzy teoretycznej. W tym zakresie księgarnia Matfel służy wyborem najlepszych dostępnych na rynku pozycji wydawniczych!

 

Mechanika - podręcznik dla początkujących i zaawansowanych

Pod pojęciem "mechaniki" kryje się tak wiele dziedzin, że trudno byłoby w jednym miejscu zebrać i wymienić je wszystkie. Dostępne w ofercie podręczniki akademickie z zakresu mechaniki skupiają się zatem zarówno na ogólnej koncepcji jej dotyczącej, jak i rozróżniają poszczególne gałęzie wiedzy.

Wśród ogólnych pozycji na uwagę zasługują podręczniki akademickie do mechaniki takie, jak Mechanika ogólna autorstwa Jana Misiaka. Tytuł ten prezentuje najważniejsze, podstawowe definicje i pojęcia, a także wyjaśnia kwestie dotyczące dominujących praw i zasad. To swoiste kompendium wiedzy w jej najczystszej postaci.

Uczniom i studentom pragnącym utrwalić zdobytą w trakcie nauki wiedzę polecić można natomiast Wykłady z mechaniki ogólnej autorstwa Włodzimierza Kurnika. Zakres materiału ujętego w tym wydaniu odpowiada podstawie programowej przewidzianej dla kierunków studiów pierwszego stopnia na wydziałach inżynierskich, mechanicznych oraz na uczelniach politechnicznych.

 

Mechanika techniczna - wybrane dziedziny

Temat mechaniki technicznej związany jest ze wspominanymi już wieloma dziedzinami tej nauki. Mówiąc o mechanice wielu osobom przychodzi na myśl, w pierwszej kolejności, mechanika pojazdowa. Podręczniki związane z mechaniką w takim ujęciu także znajdują się na liście naszej księgarni! Wśród nich wymienić należy takie pozycje, jak:

Konstrukcje grupy tłokowo-cylindrowej silników spalinowych autorstwa Wiesława Kozaczewskiego,
Podstawy konstrukcji maszyn - czyli zbiór zadań opracowany przez Tadeusza Szopę,
Mechanika ruchu. Pojazdy samochodowe - której autorem jest Leon Prochowski.

W sprzedaży znajdują się również specjalistyczne opracowania związane z wykorzystaniem mechaniki w przemyśle. W tym przypadku należy brać pod uwagę zarówno mechanikę procesów, w tym chociażby dotyczących obróbki materiałów, jak i mechanikę złożonych elementów i części maszyn czy też osprzętu podobnego rodzaju. Osoby zgłębiające problematykę mechaniki w tym kontekście zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi w naszej ofercie podręcznikami akademickimi dla studentów wydziałów mechanicznych.

Kwestie tego rodzaju poruszył Marian Klasztorny, autor takiej pozycji akademickiej, jak Wytrzymałość materiałów dla mechaników. Tytuł ten prezentuje najistotniejsze tematy związane z prawidłową oceną wytrzymałości surowców, jak i umiejętnym obliczaniem wszystkich parametrów technicznych danego materiału przemysłowego.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi podręcznikami akademickimi do mechaniki. Oferujemy dostęp także do tytułów, które niekiedy bywają trudno dostępne w księgarniach stacjonarnych czy bibliotekach uczelnianych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 6926 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
Dziękuję za szybką realizację zamówień. Polecam i będę wracać.
2024-03-01
Wszystko w najlepszym porządku. Dziękuje.
pixel