SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY DPD PICKUP/ŻABKA! OFERTA DLA ZAMÓWIEŃ OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Literaturoznawstwo - Książki

( ilość produktów: 939 )

Książki - Literaturoznawstwo : Popularnonaukowe

Literaturoznawstwo książki

W naszej księgarni internetowej Matfel oferujemy bardzo bogaty i bardzo zróżnicowany asortyment. Zapewniamy między innymi książki na najróżniejsze tematy - oferujemy zarówno fikcję literacką, jak i dzienniki, książki podróżnicze, ale i podręczniki naukowe, książeczki dla najmłodszych, słowniki, książki do nauki języków obcych i nowych umiejętności itd. Wśród naszych produktów można również znaleźć wiele innych przydatnych przedmiotów, takich jak na przykład artykuły papiernicze i kreślarskie, a także płyty CD i DVD z muzyką oraz filmami, zabawki dla najmłodszych oraz przebrania na karnawał, przyjęcie halloweenowe i bale przebierańców zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Zapewniamy także wyjątkowo interesujące i cenne pozycje książkowe w kategorii Literaturoznawstwo książki - na temat literatury polskiej i światowej czy takie tematy jak historia literatury.


Literaturoznawstwo książki - dlaczego warto je czytać?

Literaturoznawstwo, czyli nauka o literaturze, to niezwykle istotna dyscyplina humanistyczna. Dziedzina ta stawia w centrum swoich zainteresowań, oczywiście, literaturę i skupia się przede wszystkim na analizie utworów literackich i rekonstrukcji historycznoliterackich procesów. Literaturoznawstwo zajmuje się również innymi kwestiami, takimi jak na przykład ogólne teorie czy też metodologia badań literackich. Jesteś studentem filologii? A może pasjonujesz się książkami? Chciałbyś rozebrać tekst na czynniki pierwsze? Umieć rozpoznać poszczególne chwyty literackie? A może chcesz nauczyć się pisać powieści jak najlepsi pisarze? Uwielbiasz czytać i chciałbyś zacząć tworzyć recenzje książek? Jeśli choć na jedno pytanie możesz odpowiedzieć pozytywnie - doskonale trafiłeś! Literaturoznawstwo książki dostępne w naszej sprzedaży pozwalają zrozumieć czym jest literaturoznawstwo, a także wyjaśniają zawiłe kwestie związane z historią literatury, jej teoriami, metodami badań nad tekstami czy czym jest krytyka literacka i na czym ona polega itd.


Co to jest literaturoznawstwo - książki o literaturze

Literaturoznawstwo określa się również mianem nauki o literaturze lub wiedzy o literaturze. Dziedzina ta zajmuje się głównie badaniem rozmaitych dzieł i twórczości pisarzy. Literaturoznawstwo skupia się przede wszystkim na procesie rozwojowym literatury, zagłębia się w zjawiska życia literackiego. Oferowane przez nas literaturoznawstwo książki do zainteresowań tej dziedziny należą teoria oraz historia literatury, ale i metodologia badań literackich. Historia wykorzystuje do badań teorię, zaś teoria historię, z kolei krytyka posługuje się narzędziami zarówno teoretycznymi, jak i historycznymi.


Podział literaturoznawstwa

Uznaje się, że podział literaturoznawstwa jest zmienny i jest zależny od koncepcji literatury określonej w konkretnej epoce. Poetyka powstała już w starożytności, z kolei historia literatury jest znacznie młodsza, ponieważ za jej początek uznaje się lata 60. ubiegłego wieku, a krytyka literacka jest ściśle związana z kręgami językowymi, w których się ją uprawia. Oprócz książek o literaturoznawstwie oferujemy również wydania poświęcone naukom pomocniczym tej dziedziny, takim jak bibliografia, tekstologia czy księgoznawstwo.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 5910 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-09
Super!!!!
2023-12-09
Szybko i sprawnie, zgodnie z zamówieniem
pixel