! DARMOWA DOSTAWA DPD PICKUP, ŻABKA OD 89 ZŁ!
Darmowa dostawa od 89,00 zł

Biografie pisarzy

( ilość produktów: 59 )

Książki - Pisarzy : Biografie

Biografie pisarzy

W bogatej ofercie naszej księgarni internetowej Matfel można znaleźć bardzo ciekawe biografie pisarzy oraz poetów. Tego rodzaju publikacje to stanowią znakomitą okazję do poznania w końcu biografii ulubionych pisarzy bądź zapoznania się z informacjami na temat interesujących i wybitnych osób z różnych epok, którzy tworzyli wiersze, nowele i powieści, które przeszły do historii i dziś należą do kanonu lektur. Nie ma wątpliwości, że biografie pisarzy stanowią niezwykłe źródło ogromnej wiedzy dla każdego czytelnika. Dobre publikacje umożliwiają zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami w życiu danego artysty - zarówno tych bardziej, jak i mniej znanych. Biografie pisarzy przybliżają również przełomowe momenty, które miały ogromny wpływ na wybitnych twórców w dziedzinie literatury i ich twórczość, ale i zwykłe, codzienne życie autorów. Po biografie pisarzy warto więc sięgnąć - zarówno po książki o tych wybitnych, jak i naszych ulubionych - aby przekonać się, że życie również pisze ciekawe historie. Dzięki takim publikacjom można lepiej poznać ulubionych i znanych pisarzy oraz poetów i nie tylko. Można dowiedzieć się również nieco o czasach czy polityce jaka miała miejsce podczas opisywanych historii z życia artysty. Biografie pisarzy są napisane przez specjalistów, dzięki czemu są to książki rzetelne i przedstawiają kompleksowe życie danego literata. Dla każdego czytelnika zapoznanie się z biografią ulubionego pisarza z pewnością będzie inspirującym przeżyciem.

 

Biografie pisarzy polskich

Nasi klienci mogą sięgać zarówno po biografie wybitnych pisarzy zagranicznych, jak i biografie pisarzy polskich. Szczególną uwagą cieszą się biografie noblistów, w końcu to właśnie oni zostali najbardziej docenieni na całym świecie. Warto sięgnąć po publikację o Wisławie Szymborskiej zatytułowanej ?Szymborska. Znaki szczególne?, której autorką jest Joanna Gromek-Illg. Książka ta składa się z wywiadów przeprowadzonych z bliskimi poetyki. Autorka biografii w ten sposób przybliża czytelnikom życie prywatne Szymborskiej. Wśród naszych artykułów można również znaleźć uznaną biografię Henryka Sienkiewicza napisaną przez Cezarego Zalewskiego. Książka ta przedstawia nowy sposób czytania dzieł noblisty. Badacz jest głównie zainteresowany odkrywaniem ukrytych sensów w niewykorzystanych dotąd kontekstach. Ponadto Zalewski walczy ze stereotypami wartościującymi twórczość Sienkiewicza, inaczej interpretuje niektóre obszary i rozpoznaje mniej znane wątki. Wśród tej kategorii można znaleźć również inne biografie pisarzy polskich, takich jak na przykład Stefan Żeromski.


Biografie cenionych twórców

W naszym naszym szerokim asortymencie można również znaleźć biografie cenionych osób, które żyły i tworzyły w XX wieku, czyli niedawno, i które są znane wielu czytelnikom. Wśród naszych polecanych publikacji można znaleźć książkę Marka Kusiby o Ryszardzie Kapuścińskim - najbardziej znanym polskim autorem reportaży, czy też książkę Beaty Biały o Agnieszce Osieckiej. W naszej kolekcji znajduje się również książka poświęcona listom Stanisława Ignacego Witkiewicza czy biografia Franza Kafki.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 8098 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-24
Ubogie zabezpieczenie paczki na czas transportu.
2024-06-24
Bardzo sprawnie i bezproblemowo, polecam.
pixel