! DARMOWA DOSTAWA DPD PICKUP, ŻABKA OD 89 ZŁ!
Darmowa dostawa od 89,00 zł

Książki kryminalne

( ilość produktów: 3170 )

Książki kryminały

Książki kryminalne niezmiennie od lat cieszą się wielką popularnością zarówno wśród czytelników w Polsce, jak i na świecie. Zaskakujące zwroty akcji, szybkość zdarzeń i mrożące krew w żyłach zbrodnie wywołują dreszczyk emocji, który potrafi uzależnić. Mając w ręce kryminał o doskonale skonstruowanej fabule, można razem z bohaterami kroczyć za kolejnymi śladami, rozwiązywać zagadki i tropić złoczyńców. Dobre kryminały muszą zaskakiwać, intrygować, nie mogą być przewidywalne. Przeglądając kryminały do czytania, znajdujące się w naszej księgarni internetowej, można liczyć na wyśmienitą lekturę. Proponujemy tytuły zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów, których książki wciągają od początku do końca i zawsze można liczyć na moc wrażeń.

Powieści kryminalne to bardzo obszerna kategoria, dlatego dzieli się ją na kilka pododmian. Wymienia się kryminały detektywistyczne, sensacyjno-awanturnicze, milicyjne i czarny kryminał amerykański. Różnią się one m.in. typem występujących w nich bohaterów, umiejscowieniem akcji i wizją świata.

Jednak jest kilka cech wspólnych, jakie kryminały do czytania powinny posiadać zawsze. Kryminał można porównać do treningu myślowego, wytęża szare komórki, skłania do analiz i wyciągania wniosków. Czytelnik zawsze rozwiązuje zagadkę razem z prowadzącym śledztwo. Wspólnie z nim odkrywa wskazówki, trafia na fałszywe tropy i dowody, wie tyle samo, co on. Ważne, by zdarzenia zawarte w książce były na tyle realistyczne, by mogło do nich dojść w rzeczywistości. To samo dotyczy metod dochodzenia do odkrycia prawdy, tego, co się stało, a następnie sposobu schwytania sprawcy. Kryminał musi być wciągający - czasem autor od początku wprowadza pewną atmosferę mroku i tajemnicy, czasem napięcie stopniuje aż do kulminacyjnego momentu, kiedy książkę pochłania się z wypiekami na twarzy.

Mistrzowie książek kryminalnych

Jest wielu autorów, których twórczość docenili czytelnicy na całym świecie. Ich kryminały sprzedawały się w milionowych nakładach i sięgają po nie osoby z różnych zakątków świata. Niezmienną popularnością cieszy cykl o Herkulesie Poirot Agathy Christie albo seria o Sherlocku Holmesie Arthura Conana Doyle’a. To prawdziwa klasyka, którą warto znać. Jednak książki kryminalne to również liczne tytuły ze współcześnie osadzoną akcją. Rozwikłanie zagadki w dobie nowoczesnych technologii może być równie interesujące, jak podążanie drogą dedukcji, kiedy nie ma się do dyspozycji żadnych zaawansowanych narzędzi. Wśród pozycji z tej kategorii rozchwytywane są powieści kryminalne takich autorów jak Harlan Coben czy John Grisham. Patrząc na to, po jakie książki czytelnicy sięgają najchętniej, w dalszym ciągu prym wiodą kryminały skandynawskie.

Mroczne kryminały skandynawskie

Skandynawia i Norwegia to kraje, gdzie są rozległe pustkowia i długie noce. Już samo to tworzy klimat sprzyjający planowaniu zbrodni, a tym samym stanowi idealne tło dla akcji książki. Nie ulega wątpliwości, że kryminały skandynawskie są mocne w odbiorze i będą idealną propozycją dla fanów silnych wrażeń. Bardzo często w książkach skandynawskich autorów przewijają się retrospekcje pozwalające na bliższe poznanie mordercy i motywu jego działania. Takie przedstawianie portretu psychologicznego sprawcy, a nie raz i dokładny opis jego działań wprowadzają do kryminałów skandynawskich dodatkowy mroczny nastrój. Pisarzy skandynawskich specjalizujących się w kryminałach jest wielu. Wśród najbardziej rozpoznawalnych nazwisk są Jo Nesbo, autor cyklu Harry Hole, Stieg Larsson znany z trylogii Millenium i Camilla Lackberg, znana przede wszystkim z serii Saga o Fjällbace.

Ponieważ chcemy swoją ofertą trafić w różne gusta czytelników, w naszej księgarni można znaleźć książki kryminalne nie tylko znanych autorów. Nie brakuje również tytułów mniej popularnych i niszowych pisarzy, których kryminały też są warte uwagi. Co jeszcze możemy zaproponować?

Współczesne polskie kryminały

Nasza oferta to nie tylko szeroki wybór książek zagranicznych pisarzy. W sprzedaży są też polskie kryminały, a tych z każdym rokiem przybywa. Część autorów kreuje akcje w zbliżony sposób do tych, jakie są w kryminale skandynawskim. Niektóre nazwiska są znane wszystkim czytelnikom, nawet tym osobom, które książkami kryminalnymi się nie interesują i preferują inny typ literatury. Od lat niezmiennie prym wiodą książki Remigiusza Mroza, Katarzyny Bondy, Joanny Bator, Jakuba Ćwieka, czy Jakuba Małeckiego. Jednocześnie co roku na rynek wstępują nowi autorzy, a ich debiuty są niezwykle dane. Przeglądając nowości księgarni, można szybko wyposażyć swoją biblioteczkę o polski kryminał pozytywnie oceniany przez innych czytelników i recenzentów.

Ciekawą grupą tytułów stanowią true crime. To książki, których fabuła powstała na podstawie wydarzeń, jakie rozegrały się w rzeczywistości. Często takie kryminały poświęcone są seryjnym mordercom. Angażująca fabuła połączona ze świadomością, że to, o czym się czyta, nie jest fikcją, wywołuje dodatkowe emocje. Po książki z tej kategorii nie raz sięga się z ciekawości. Są dość nietypowe, ale fani mocnych wrażeń z pewnością je docenią.

Najlepsze książki kryminalne

Ci, którzy kochają książki, twierdzą, że nie ma czegoś takiego, jak za dużo książek, może być tylko za mało półek. Mając do wyboru kryminalne książki z takiej księgarni jak nasza, powiedzenie te jest jak najbardziej prawdziwe. Co rusz premierę mają znakomite tytuły będące gwarancją czytelniczej uczty, a rozwikłanie zagadki stanie się w nich satysfakcjonującym wyzwaniem. Nieustannie śledzimy zapowiedzi i nowości wydawnicze, aby klienci mieli szybki dostęp do książek szczególnie wartych uwagi. Spośród tak wielu znakomitych tytułów, trudno wybrać tylko jeden. Dzięki temu, że dobre kryminały są w atrakcyjnej dla zamawiającego cenie, można od razu zamówić kilka tytułów i zapewnić sobie długie czytelnicze wieczory, bo kiedy kryminalne książki będą smakować tak dobrze, jak nie wieczorem? Przy większych zamówieniach zapewniamy darmową dostawę, a to jeszcze bardziej zachęca do tego, by zamówić od razu kilka tytułów.

Książki kryminalne dla siebie i dla bliskich

Kryminały czyta się bardzo szybko i nie bez powodu są jednym z najchętniej czytanych gatunków literatury. Można je kupić dla siebie, uzupełniając swoją domową biblioteczkę, ale równocześnie będą świetnym pomysłem na prezent. Zagraniczne i polskie kryminały obejmują tak wiele tytułów, że bez trudu znajdzie się szereg dobrych tytułów, których dana osoba jeszcze nie zna, a które ją zachwycą.

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 8010 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Szybko i rzetelnie
2024-06-17
Błyskawiczna dostawa, polecam księgarnię MATFEL.
pixel