DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Powieści dla młodzieży i opowiadania

( ilość produktów: 2205 )

Książki - Powieści i opowiadania : Dla młodzieży

W księgarni internetowej Matfel.pl nie zapominamy o najmłodszych czytelnikach. Oferujemy między innymi ciekawe książki dla młodzieży i dzieci. Literatura młodzieżowa rządzi się swoimi prawami, a młodzi czytelnicy to często bardzo wymagający odbiorcy literatury, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

W świecie zdominowanym przez media społecznościowe, ulotne mody i trendy, nierzadko trzeba włożyć wiele wysiłku aby zainteresować konkretnym tematem nastoletnich czytelników. Jednak na rynku literatury młodzieżowej są pozycje, które pomimo upływu lat w ogóle się nie starzeją. Warto sięgać po klasyki literatury młodzieżowej, które pomimo upływu lat nie tracą na aktualności. W naszej ofercie znajdziesz opowiadania dla młodzieży, które podejmują ponadczasowe tematy dotyczące pierwszej miłości, przyjaźni, odwagi czy zmagania się z codziennymi problemami.

Cykl „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz

Jednym z takich przykładów jest cykl powieści dla młodzieży Małgorzaty Musierowicz, czyli popularna Jeżycjada. Nazwa tej niezwykle popularnej, zwłaszcza wśród dziewcząt, serii książek wzięła się od jednej z dzielnic Poznania - Jeżyc. Jeżycjada to pełne humoru książki opowiadające o losach rodziny Borejków, zamieszkującej w kamienicy przy ulicy Roosevelta w stolicy wielkopolski. Pierwsza tom z serii „Szósta klepka” ukazał się w 1977 r.! Całość liczy ponad dwadzieścia tomów i bawi oraz wzrusza zarówno młodych, jak i starszych czytelników. W naszej księgarni znajdziesz ponadto książki i opowiadania dla młodzieży klasycznych autorów zagranicznych, a także wiele nowości.

Popularne powieści dla młodzieży

Oferujemy też książki na podstawie których zrealizowano niezwykle popularne seriale. Jednym z takich przykładów jest książka „13 powodów” autorstwa Jay Asher na podstawie której Netflix zrealizował serial o tym samym tytule, podejmujący trudny temat samobójczej śmierci nastolatki. To pozycja, która w pełen empatii i zrozumienia sposób ukazuje problemy i tragedie współczesnych nastolatków, a która jest pozycją obowiązkową zarówno dla rodziców, jak i młodzieży! W naszej księgarni oferujemy także między innymi książki ze słynnej amerykańskiej serii detektywistycznej dla dzieci i młodzieży autorstwa Andy Chandlera, która bawi dzieci i młodzież na całym świecie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7748 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-19
POLECAM
2024-05-19
SUPER
pixel