DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Książki prawnicze

( ilość produktów: 1963 )

Książki - Prawo : Popularnonaukowe

Książki prawnicze - książki popularnonaukowe

W naszej księgarni dostępny jest duży wybór książek prawniczych, należących do działu literatury popularnonaukowej. To specyficzna kategoria wydawnicza, skierowana przede wszystkim do studentów prawa, prawników różnych specjalizacji czy osób interesujących się często bardzo wąskimi zagadnieniami prawnymi.

W ofercie księgarni Matfel dostępne są książki prawnicze dla początkujących, uzupełnione często o szerszy komentarz autorów, szczególnie poszukiwane przez pierwsze roczniki studiów prawniczych, ale też studentów kulturoznawstwa, marketingu czy stosunków międzynarodowych. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, by do naszej oferty trafiały tanie książki prawnicze, nie obciążające nadmiernie studenckich portfeli. Możesz mieć przy tym pewność, że nawet niedrogie tytuły dotyczące zagadnień prawnych wydawane są przez cenione wydawnictwa i oparte są na aktualnej wiedzy oraz obowiązujących przepisach.

 

Książki o tematyce prawniczej

W asortymencie księgarni znajdują się książki o tematyce prawniczej. W sposób umowny można podzielić je na kilka rodzajów. Pierwszym będą z pewnością bieżące wydania oficjalnych przepisów, stanowiące podręczny zbiór obowiązujących ustaw czy kodeksów. W ten sposób wymienić można na przykład:

  • Kodeks spółek handlowych,
  • Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej,
  • Prawo karne - zbiór przepisów.

Znacznie częściej tego rodzaju pozycje wydawnicze zostają uzupełnione o obszerne komentarze specjalistów lub też stanowią opracowania zbiorowe omawiające czy to dane zagadnienie, czy to dany zbiór przepisów. Osobom studiującym, a także przygotowującym się do egzaminów wstępnych na aplikację radcowską lub adwokacką czy też do egzaminów końcowych polecane są z kolei tytuły zawierające nie tylko zbiory przepisów i omówienie, ale też kazusy ułatwiające przygotowanie się do testów.

 

Książki prawnicze - na temat prawa

Odrębną kategorię książek prawniczych tworzą pozycje traktujące o konkretnym zagadnieniu prawnym czy też gałęzi prawa. Autorzy takich tytułów omawiają na przykład kwestię przejścia przez postępowanie rozwodowe czy też przedstawiają przykładowe orzeczenia związane z danym problemem prawnym. Oferujemy przy tym książki wydawane przez cenione wydawnictwa, takie jak Wolters Kluwer, C.H. Beck czy Od Nowa.

Wśród literatury popularnonaukowej o tematyce prawnej dostępne są także tytuły nieco swobodniej powiązane z prawem - zbiory esejów czy metodologie badań. W naszej ofercie nie brakuje również pozycji traktujących o przepisach prawnych obowiązujących w innych krajach. Ciekawymi tytułami są wszelkiego rodzaju książki prawnicze dotyczące przepisów w ujęciu historycznym czy też wydarzeń politycznych i historycznych w kontekście prawa.

Dbamy o to, by tanie książki prawnicze dodawane do asortymentu były aktualne i w sposób bieżący uzupełniamy listę tytułów. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą książek prawnych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7457 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Firma szybsza niż Struś Pędziwiatr. Spodziewałam się zamówienia w piątek, a dostałam w poniedziałek. Dobrze zapakowane, bez żadnych uszkodzeń. Polecam!
2024-04-22
OK
pixel