DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA, KAUFLAND, DINO, SHELL OD 49,9 ZŁ
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Słowniki ortograficzne

( ilość produktów: 21 )

Książki - Ortograficzne : Słowniki

Słowniki ortograficzne dla dzieci i dorosłych

Jak to jest z poprawnością gramatyczną? Dla wielu osób jest niezwykle ważna i stanowi wyznacznik kultury osobistej. Pasjonaci poprawnej polszczyzny nie wyobrażają sobie, że mogliby zapisać jakiś wyraz niepoprawnie. Codziennie z błędami językowymi walczą redaktorzy i korektorzy zatrudniani w wydawnictwach i redakcjach. Dziennikarze także muszą dbać o to, aby przedstawiać czytelnikom poprawnie napisane artykuły. W końcu, gramatyka od czasu do czasu przysparza kłopoty każdemu przeciętnemu Kowalskiemu, kiedy ma wątpliwości, jak zapisać dane słowo. Rozwiązaniem na wszelkie bolączki związane z poprawną gramatyką są słowniki ortograficzne. Choć obecnie większość osób przyzwyczaiła się do tego, że komputery poprawiają za nich błędy, należy pamiętać, że nie należy im ufać bezgranicznie, ponieważ często zdarzają się im wpadki. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zawsze sięgać po specjalistyczną pomoc, czyli słownik ortograficzny języka polskiego. Mimo dużego udziału technologii w życiu codziennym, słowniki ortograficzne nadal cieszą się ogromną popularnością i pozwalają zgłębić każdemu zainteresowanemu tajemnice związane z językiem polskim. W ofercie naszej księgarni można znaleźć słowniki ortograficzne dla uczniów uczęszczających do różnych szkół, dla osób dorosłych, a także dla dziennikarzy, redaktorów, korektorów, miłośników poprawności gramatycznej i każdego, kto chce uniknąć błędów podczas pisania pism urzędowych, ale i listów, notatek czy nawet krótkich wiadomości tekstowych, czyli smsów.

Czym jest słownik ortograficzny języka polskiego?

Co to jest tak właściwie słownik ortograficzny polski? Słowniki ortograficzne to książki, które zawierają pewną listę poprawnie zapisanych haseł oraz ich odmian. Warto zaznaczyć, że hasła są ułożone według liter alfabetu polskiego. Słownik ortograficzny polski zawiera informacje o normach ortograficznych, jakie dotyczą przepisów związanych z pisownią oraz interpunkcją.

W ofercie księgarni Matfel można znaleźć ilustrowany słownik ortograficzny dla najmłodszych, słowniki ortograficzne dla dzieci uczących się w szkole podstawowej, słownik polsko ortograficzny dla uczniów liceum, słowniki ortograficzne dla dorosłych, a także słownik ortograficzny PWN, z którego powinni korzystać specjaliści, tacy jest redaktorzy, korektorzy, dziennikarze czy pisarze. Bardziej rozbudowany słownik polsko ortograficzny może dodatkowe zagadnienia, takimi jak: wymowa, odmiana, znaczenie (w przypadku wyrazów rzadkich czy wyrazów obcych) itd.

Słownik ortograficzny PWN

Wielki słownik ortograficzny PWN pod redakcją Edwarda Polańskiego to najbardziej znana pozycja dla specjalistów oraz osób, którym zależy na obszernej oraz aktualnej pomocy. Warto zauważyć, że słownik ten jest zalecany przez Radę Języka Polskiego.

Ilustrowany słownik ortograficzny

Ilustrowany słownik ortograficzny to publikacja zawierająca piękne grafiki, które pomagają najmłodszym przyswoić reguły, które rządzą językiem polskim. W ofercie księgarni internetowej Matfel można znaleźć różne słowniki dla dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do szkoły, jak i dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Słowniki ilustrowane posiadają przykuwające uwagę obrazki i fotografie, a nierzadko również ciekawostki, powiedzonka czy opowiadania, które pomagają przyswoić najtrudniejsze zagadnienia. Taki słownik stanowi obowiązkową pozycję dla wszystkich dzieci, które rozpoczęły przygodę z pisaniem i czytaniem, ale nie tylko. Po słownik z obrazkami warto sięgać jeszcze przed rozpoczęciem edukacji, aby dziecko mogło zapoznać się z podstawowymi zasadami czy poznać nowe słowa. Warto już od najmłodszych lat zapoznawać dzieci ze słownikami ? dzięki temu wyrobić nawyk sprawdzania pisowni słów, których do końca nie znają i tym sposobem szybciej je przyswajają oraz zapamiętają.

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 8239 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Blyskawiczna wysylka zamowionej ksiazki . Swietny kontakt ze sprzedawca . Jestem bardzo , bardzo zadowolona . Polecam serdecznie !
2024-07-11
Szybko i wszystko ok
pixel