DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Podręczniki akademickie do kultury

( ilość produktów: 21 )

Podręczniki - Kultura : Akademickie

Podręczniki akademickie do kultury

W ofercie księgarni Matfel dostępne są podręczniki akademickie do kultury. W asortymencie znaleźć można najpopularniejsze tytuły traktujące o historii kultury oraz jej współczesnym wpływie na społeczeństwo. W tej kategorii znajdują się książkowe wydania podręczników przeznaczonych dla studentów i wykładowców szkół wyższych.

 

Kultura - książki, które przybliżają istotne zagadnienia kulturalne i społeczne

Podręczniki akademickie dostępne w kategorii "Kultura" to książki opracowane z myślą o zgłębieniu tematu pod różnymi kątami, w tym zarówno pod względem antropologicznym, jak i historycznym. Siłą rzeczy kultura stanowi element cywilizacji, towarzyszący ludzkości niemal od jej zarania - nic zatem dziwnego, że staje się ważną częścią dyskursu naukowego.

W ramach kategorii "Kultura - książki" możemy zaoferować w związku z tym wydania traktujące przede wszystkim o współczesnych zagadnieniach kulturalnych, w tym o:

• teatrze i szeroko pojmowanym aktorstwie,
• sztuce filmowej,
• muzyce.

W przypadku wymienionych wyżej zagadnień na uwagę zasługują z pewnością takie pozycje książkowe, jak Gramatyka języka filmowego (aut. Daniel Arijon) czy też Scenografia napisana przez Allana Starskiego przy współudziale Ireny A. Stanisławskiej. Oba tytuły przybliżają czytelnikowi zagadnienie związane ściśle z obrazem ruchomym i jego wpływem na kulturę - także masową.

 

Kultura a antropologia

Księgarnia internetowa Matfel oferuje Klientom wybór tytułów związanych także z niezwykle ciekawym zagadnieniem, jakim jest wpływ kultury na człowieka, ale i człowieka na kulturę.

Antropologiczny charakter rozważań nad kulturą odnaleźć można w niezwykle popularnym tytule, jakim jest Człowiek w kulturze. Podręcznik autorstwa Urszuli Kusio i Karoliny Szcześniak to obowiązkowa pozycja w biblioteczce zarówno studentów kierunków związanych z historią, kulturoznawstwem czy socjologią, jak i osób ceniących interdyscyplinarne spojrzenie właśnie na człowieka i jego miejsce w kulturze.

"Kulturalne" spojrzenie na rozwój ludzkości przedstawia również podręcznik akademicki Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości (David Graeber, David Wengrow, Robert Filipowski). Autorzy tego, uznawanego już za przełomowe, opracowania pochylają się nad kwestią historii ludzkości, na którą spojrzeć należy nieco inaczej, niż do tej pory.

 

Książki o kulturze - ujęcie współczesne

Na wyjątkową uwagę zasługują również dostępne w sprzedaży tytuły ujmujące zagadnienie kultury w kontekście współczesnego rozwoju społecznego. Czy bowiem można mówić o ciągłym budowaniu zasobów kulturalnych w kontekście zdarzeń zachodzących każdego dnia na całym świecie? Temat ten poruszony został w dwóch pozycjach książkowych autorstwa Douglasa Murraya - mowa o zestawie książek Przedziwna śmierć Europy oraz Wojna z Zachodem. Ten ciekawy komplet zamówić można bezpośrednio z naszego katalogu sprzedażowego.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7344 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Bardzo duży wybór materiałów, polecam , szybko, sprawnie, bezproblemowo.
2024-04-12
Polecam:)
pixel