! DARMOWA DOSTAWA DPD PICKUP, ŻABKA OD 89 ZŁ!
Darmowa dostawa od 89,00 zł

Sensoryczne - Książki

( ilość produktów: 268 )

Książki - Sensoryczne : Dla najmłodszych

Książeczka sensoryczna dla niemowlaka

Książeczki sensoryczne stanowią niezwykle często pierwsze zabawki dla niemowlaków, jakie kupują rodzice - i jak się okazuje, jest to znakomity wybór. Książeczki sensoryczne dla dzieci, w odróżnieniu od innych zabawek dla najmłodszych, stymulują zmysły. Nie sposób znaleźć inne ?narzędzie?, które jednocześnie przykuje uwagę dziecka, sprawi mu ogromną frajdę i będzie wspierać rozwój jego zmysłów. Książka sensoryczna to książeczka wyposażona w tkaniny oraz faktury, które dziecko może odkrywać i tym samym poznawać w pewien sposób otaczający nas świat.

Książeczki sensoryczne dla dzieci a rozwój dziecka

Książka sensoryczna jest określana także jako książeczka dotykowa, materiałowa, manipulacyjna czy aktywizująca. Jej celem jest wspieranie rozwoju sensorycznego dziecka. Jak to działa? Maluch dotyka różnych tkanin, które znajdują się w książce i na jej okładce, wpatruje się w kolory, kształty i wzory, słucha jak materiał szeleści i próbuje sznureczków oraz wstążeczek zwisających z książeczki. Książki sensoryczne dla dzieci pozwalają karmić zmysły i tym samym mają pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój najmłodszych.

Książeczka sensoryczna to jednak nie tylko doznania zmysłowe, a dzieci zyskują więcej dzięki obcowaniu z takimi książkami. Książeczki sensoryczne dla niemowlaka stanowią znakomity trening sprawności manualnej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej - dziecko nie tylko przygląda się stronom, ale i łapie je, przewraca, sortuje także pojedyncze elementy itd. Książki sensoryczne dla dzieci nierzadko są wyposażone nie tylko w tkaniny. Często posiadają również guziki do zapinania, zamki błyskawiczne, które można otwierać i zamykać, a także rzepy do przypinania czy sznurówki do wiązania - wszystko to absorbuje dziecko przez pewien dłuższy czas, a jednocześnie kształtuje umiejętności, które są niezbędne w życiu. Książeczki sensoryczne dla niemowląt zawierają również łamigłówki, dzięki którym najmłodsi mogą rozwijać zdolności do logicznego myślenia oraz kreatywnego rozwiązywania zadań. Jak widać, jedna miękka książeczka pełna kolorowych materiałów o różnej strukturze przynosi wiele zaskakujących korzyści.

Jakie książeczki sensoryczne dla niemowląt kupić jako pierwsze?

Jak się okazuje, najsłabiej rozwiniętym zmysłem po porodzie, jest zmysł wzroku. Dlatego też w pierwszych miesiącach życia maluszka najlepiej sprawdzi się książeczka sensoryczna kontrastowa. Kontrastowa książeczka sensoryczna dla niemowlaka jest niezwykle popularnym wyborem. To miękkie książeczki, na stronach których znajdują się czarno-białe bądź czarno-biało-czerwone proste grafiki. Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości książeczki sensoryczne dla niemowlaka, które są starannie wykonane, posiadają bezpieczne i trwałe tkaniny i nierzadko zawierają dodatki w postaci wystających wstążeczek czy sznureczków, dzięki którym mogą zostać zamontowane na łóżku dziecięcym.

Książki sensoryczne dla niemowląt półrocznych

Dla maluchów od 6 miesiąca życia przeznaczone są bardzo kolorowe książki sensoryczne dla dzieci, które posiadają zabawne historyjki, urocze, kolorowe grafiki, materiałowe ogonki, za które maluch może złapać i pociągnąć itd. Mając półroczne dziecko warto sięgać również po takie rozwiązanie jak książeczka sensoryczna wypełniona materiałami - pluszem, welurem czy sztruksem, które stymulują układ dotykowy.
Książka sensoryczna na prezent

Książki sensoryczne dla niemowląt stanowią znakomity wybór na prezent. Książka sensoryczna oswaja dziecko z różnymi fakturami, wzorami i obrazami, a jednocześnie sprawia, że maluch uspokaja się i wycisza. Warto zauważyć, że książeczka sensoryczna to również znakomity wybór dla starszych dzieci, które uczą się kolorów, kształtów, liter i cyfr.

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 8010 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Szybko i rzetelnie
2024-06-17
profesjonalna obsługa
pixel