DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Glina - Artykuły szkolne i papiernicze

( ilość produktów: 32 )

Artykuły szkolne i papiernicze - Glina : Plastyczne

Na zajęciach plastycznych i terapeutycznych, jako alternatywa dla plasteliny lub modeliny, sprawdzi się glina naturalna modelarska, rzeźbiarska, samoutwardzalna lub dowolnie inna z naszej oferty. W internetowej księgarni Matfel.pl znajdziesz wiele rodzajów materiałów plastycznych do modelowania, lepienia, odciskania i odlewania w formach, a także do formowania na toczku. Sprawdź i wybierz dla siebie!

Naturalna glina na zajęcia plastyczne

Jeśli poszukujesz plastycznego materiału, który wysycha i utrwala się pod wpływem działania powietrza, który można wypalać w piecu do ceramiki, wyborem numer jeden jest glina naturalna. To idealny materiał na zajęcia plastyczne z modelarstwa lub rzeźby, odpowiedni dla dzieci i dorosłych. Glina samoutwardzalna po wyschnięciu może być dodatkowo malowana lub wypalana. Poddanie gliny obróbce termicznej w specjalnym piecu zmienia jej właściwości. W ten sposób powstaje nienasiąkliwy materiał ceramiczny o gładkiej powierzchni. Wypala się zwykle naczynia, wazony i doniczki, ale wypalaniu można poddać również wykonane z gliny ozdoby i rzeźby.

Materiały do modelowania i rzeźbienia

Wykorzystywana do produkcji naczyń ceramicznych glina naturalna może znaleźć zastosowanie również w rzeźbiarstwie i modelarstwie. W związku z tym do naszej oferty wprowadziliśmy różne rodzaje gliny. Znajdziesz w tym miejscu glinę naturalną i modyfikowaną. Przykładem jest biała glina modelarska przeznaczona do wykonywania odlewów i form oraz różnego rodzaju detali. W sklepie czeka na Ciebie również glina rzeźbiarska samoutwardzalna, która jest doskonałym wyrobem dla artystów plastyków, ale której można używać również podczas zajęć plastycznych w przedszkolach i szkołach.

Skorzystaj z naszej bogatej oferty, sięgając po naturalną glinę do rzeźbienia lub modelowania. Glina rzeźbiarska pozwoli wykonać figurkę lub naczynie ceramiczne. Z masy modelarskiej przygotujesz formę na gipsowy odlew lub wykonasz drobny detal potrzeby do realizacji artystycznego projektu. Elastyczna i niezwykle plastyczna glina jest także dobrym wyborem na zajęcia terapeutyczne.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7388 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-18
Szybka , bezproblemowa , skuteczna. Dziękuję. Zachęcona klientka
2024-04-17
sprawnie i szybko , polecam : )
pixel