DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Harmonijka - Książki

( ilość produktów: 60 )

Książki - Harmonijka : Dla najmłodszych

Książeczki harmonijki

Książeczki harmonijki to jeden z niezwykłych rodzajów książek dla najmłodszych. Mają formę kartonowych książeczek, które można rozkładać jak harmonijkę. W miarę jak rozkłada się taką książeczkę, prezentują się kolejne scenki z bajki i młody czytelnik dowiaduje się nowych informacji lub poznaje nowe rzeczy. Po rozłożeniu pojedynczych paneli (czyli stron) książeczki harmonijki tworzą jedną bardzo długą ilustrację, która przedstawia wiele różnorodnych elementów, które są związane z konkretnym tematem. Jak należy korzystać z książeczki harmonijki? Maluch ogląda ilustracje przedstawione na różnych stronach, rozkłada książeczkę i składa z powrotem. Na poszczególnych grafikach znajdują się zwykle zwierzęta, przedmioty czy kolory i kształty - dziecko obcując z książką uczy się je rozpoznawać, nazywać, kojarzyć je z innymi konkretnymi przedmiotami itd. Ponadto oglądając książeczkę, dziecko może również tworzyć własną historyjkę, opowiadać, co widzi na ilustracjach, nazwać przedmioty itd.

Harmonijka książka - dlaczego warto ją nabyć?

Jak powszechnie wiadomo, regularne czytanie dzieciom niesie ze sobą wiele zalet. W przypadku starszych dzieci, czytanie i namawianie do samodzielnego czytania pozwala dzieciom szybciej nauczyć się poprawnie i szybko składać literki w całe słowa, a następnie w wyrazy, a później poszerza zasób ich słownictwa, uczy poprawnej składni językowej i wypowiadania się pełnymi zdaniami. Kolejne bajki już z wciągającą fabułą i morałem podpowiadają dziecku, że dobro powinno zawsze wygrywać ze złem, że należy być miłym i uprzejmym dla innych, powinno się być także tolerancyjnym i odnosić się z szacunkiem zarówno do innych ludzi, jak i zwierząt. Natomiast książeczki harmonijki są przeznaczone do młodszych dzieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu jak harmonijka książka, dziecko poznaje kolory, kształty, pierwsze słowa, zwierzęta, ale odkrywa również niesamowite przygody ulubionych postaci, takich jak na przykład Koziołek Matołek. Warto zauważyć, że podczas przeglądania, oglądania i rozwijania kartonowej książeczki harmonijki, dziecko rozwija swoje zdolności manualne, ale nie tylko. Rozwija również umiejętność logicznego myślenia oraz kreatywność. Takie książeczki stanowią doskonałą zabawkę edukacyjną.

Harmonijki kontrastowe

Na szczególną uwagę zasługują harmonijki kontrastowe. Posiadają proste obrazki o wyraźnych konturach i zaledwie kilku kolorach. Dlaczego warto kupować je niemowlętom? Jak się okazuje, mają one znakomity wpływ na rozwój dziecka. Początkowo maluch nie widzi wyraźnie, kontrastowe książeczki pozwalają ćwiczyć narząd wzroku i dzięki temu umożliwiają prawidłowy rozwój, a kontrastowe i proste ilustracje nie przytłaczają go i pozwalają szybko oswoić się z przedstawionymi zwierzętami czy przedmiotami. Pokazując dziecku kontrastowe książeczki warto wskazywać poszczególne ilustracje i opisywać jak największą ilością słów, by dziecko poznało ich jak najwięcej i mogło poszerzyć zakres słów, które zna, i które w przyszłości będzie wypowiadać.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7344 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Szybko i profesjonalnie
2024-04-12
Sprawnie Bez zastrzeżeń
pixel