DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Olga Tokarczuk

( ilość produktów: 34 )

Olga Tokarczuk to obecnie jedna z najpopularniejszych polskich pisarek. To autorka książek, scenariuszy, poetka, eseistka oraz co najważniejsze – laureatka Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018. Zdobywając to szczególne trofeum 10 października 2019 roku dołączyła do elitarnego grona, w którym znajdują się takie osobistości, jak Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz oraz Wisława Szymborska.

Olga Tokarczuk - laureatka literackiej Nagrody Nobla!

Jednak Nagroda Nobla to nie jedyne odznaczenie tej pisarki. Dwukrotnie została również laureatką nagrody literackiej Nike, a także otrzymała nagrodę The Man Booker International Prize za książkę "Bieguni". Z odznaczeń pozaliterackich należałoby natomiast wspomnieć o srebrnym medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz o medalu Senatu RP, przyznanym jej w 2019 roku.

Pierwsza książka Olgi Tokarczuk "Podróż ludzi księgi" zadebiutowała w 1993 roku. Jednak jej najbardziej znane powieści to "Księgi Jakubowe", "Bieguni", "Prawiek i inne czasy", "Dom dzienny, dom nocny", a także "Prowadź swój pług przez kości umarłych", która doczekała się ekranizacji pod tytułem "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik, której główną postacią jest Janina Duszejko kiedyś inżynier mostów, grana przez Agnieszkę Mandat.

Najbardziej znane książki Olgi Tokarczuk

Powieści Olgi Tokarczuk przetłumaczone zostały na wiele języków obcych, w tym angielski, arabski, chiński, hiszpański, a nawet hindi. Książki tej autorki nie należą do łatwych dla przeciętnego czytelnika. Autorka zawiera w nich bowiem wiele odesłań, nawiązań oraz różnorodnej symboliki. Pisarka sięga również po różne gatunki i stylistykę.

Niewątpliwie jednak książki Olgi Tokarczuk zadają wiele istotnych pytań na temat świata i ludzkiej egzystencji. To zatem literatura obowiązkowa dla każdego Polaka... i nie tylko. W księgarni internetowej Matfel.pl znajdziesz różne powieści Olgi Tokarczuk w tym "Prawiek i inne czasy", "Dom dzienny, dom nocny","Księgi Jakubowe" czy "Prowadź swój pług przez kości umarłych".

"Prowadź swój pług przez kości umarłych", Dom dzienny dom nocny" czy może "Prawiek i inne czasy"? Co wybierzesz?

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7385 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Polecam, szybka wysyłka. Książka dobrze zapakowana.
2024-04-16
Nie mam czasu.
pixel