SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY DPD PICKUP/ŻABKA! OFERTA DLA ZAMÓWIEŃ OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Antropologia i kulturoznawstwo - Książki

( ilość produktów: 667 )

Książki - Antropologia i kulturoznawstwo : Popularnonaukowe

Książki o antropologii

W naszej księgarni internetowej Matfel można znaleźć wiele zróżnicowanych produktów, takich jak książki na najróżniejsze tematy, płyty CD i DVD z muzyką i filmami, artykuły papiernicze, zabawki, przebrania na karnawał i inne bale przebierańców itp. Wśród naszej wyjątkowo bogatej oferty można również znaleźć między innymi książki o antropologii kultury. Poszukujesz treści związanych z takim zagadnieniem jak kulturoznawstwo? Książki, podręczniki i prace naukowe w tej kategorii są właśnie dla Ciebie. Sprawdź nasz asortyment i wybierz coś dla siebie!


Co to jest antropologia?

Antropologia (gr. anthropos - człowiek, logos - nauka) to interdyscyplinarna dziedzina nauki, która jest umieszcza na granicy nauk humanistycznych, społecznych oraz przyrodniczych. Tego rodzaju dziedzina bada człowieka jako jednostkę w społeczeństwa w kontekście kulturowym, historycznym, ekonomicznym, próbuje zrozumieć struktury władzy w życiu człowieka oraz rolę kultury itd. Antropologia dzieli się na dwa nurty: fizyczny oraz kulturowy.

Antropologia kulturowa (społeczna) zajmuje się człowiekiem w społeczności. Jest to jeden z głównych działów antropologii i bada kulturę we wszystkich jej przejawach. Dla tej dziedziny nauki człowiek jest indywidualną jednostką ukształtowaną przez społeczeństwo, ponadto jest on również twórcą kultury.


Antropologia kultury książka

Kategoria książki o antropologii to niezwykle rozbudowany i obszerny zbiór pozycji, które stanowią przewodnik po różnej tematyce dotyczącej kultury oraz o różnych krajach. Tego rodzaju książki (antropologia) to źródła cennej wiedzy, dzięki którym można się poczuć niczym prawdziwy literacki podróżnik. Książki o antropologii, które zapewniamy w tej kategorii, są napisane w bardzo przystępny sposób, poza tym zawierają wiele ciekawych treści etnograficznych i przedstawiają spójną wizję tej dyscypliny i jej przedmiotu.


Nasze książki o antropologii

Oferowane przez nas książki o antropologii w tej kategorii obejmują wiele zróżnicowanych tematów, między innymi takich jak: ludzkie kultury, wierzenia, wartości, praktyki, idee, technologia, ekonomia, życie społeczne itd. Badacze, czyli antropolodzy kulturowi, korzystają z różnych naukowych metod, głównie z obserwacji uczestniczącej bądź wywiadu etnograficznego.

Antropologia kultury książka może być więc poświęcona globalnym oraz historycznym zjawiskom kulturalnym, takim jak między innymi etniczność, konflikt etniczny, kolonializm, ekologia, nacjonalizm, rozwój gospodarczy, odradzanie się kultur, kultura popularna, fundamentalizm. Co ważne - z szerszym kontekstem zintegrowane są pewne tradycyjne zagadnienia antropologiczne - język, religia, rasa, polityka, systemy pokrewieństwa, ekonomika. Zagadnienia te oddają zmieniające się teksty dzisiejszych kursów z tego przedmiotu.

Po jakie książki z warto sięgnąć z interesującej dziedziny, jaką bez wątpienia jak kulturoznawstwo? Książki o antropologii, które warto wybrać to na przykład Krakowskie Planty, zarys ich dziejów autorstwa Bogusława Krasnowolskiego, o dziejach dawnej stolicy Polskiej. W tej kategorii polecamy również "Jak oni pracują? Rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców", "Antropologia wojny" czy "Retromania. Jak popkultura żywi się własną przeszłością".

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 5910 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-09
Sklep nastawiony na Klienta. Dziękuję za szybką dostawę i kontakt.
2023-12-09
Szybko,sprawnie,bezproblemowo.Polecam
pixel