! DARMOWA DOSTAWA DPD PICKUP, ŻABKA OD 89 ZŁ!
Darmowa dostawa od 89,00 zł

Lekcje wychowawcze - Podręczniki

( ilość produktów: 1 )

Podręczniki - Lekcje wychowawcze : Liceum, Technikum

Lekcje wychowawcze – pomoce edukacyjne do liceum, technikum

Lekcje wychowawcze w liceum to jedne z ulubionych zajęć uczniów, z tego względu iż nie wymagają uczenia się na kartkówki, testy i egzaminy, ani też wykonywania zadań domowych. Należy jednak zauważyć (o czym nie zdaje sobie sprawę wiele osób), że to jedna z najważniejszych lekcji w szkole, ponieważ ma na celu kształtowanie postaw oraz zachowań uczniów. Na stronie matfel.pl znajdziesz scenariusze lekcji wychowawczych, które pozwolą prowadzić ciekawe lekcje wychowawcze. Oferujemy także inne pomoce dydaktyczne skierowane do nauczycieli, którzy prowadzą tego typu zajęcia w szkołach ponadgimnazjalnych, czyli w liceum, technikum i nie tylko.

 

Scenariusze lekcji wychowawczych

Na nasze stronie można znaleźć niezwykle zróżnicowany i bogaty wybór artykułów, wśród których znajdują się również scenariusze lekcji wychowawczych. Pozwalają one znakomicie zaplanować i zorganizować ciekawe lekcje wychowawcze w liceum, technikum i innej szkole ponadgimnazjalnej dla każdej klasy. Wśród tychże pomocy dydaktycznych zapewniamy między innymi scenariusze, które dotyczą: wychowania oraz relacji w grupie rówieśniczej, przemocy oraz jej zapobieganiu, wyborów i odpowiedzialności, kształtowania istotnych wartości, edukacji ekologicznej, więzi rodzinnych, zasad zdrowego stylu życia, profilaktyki uzależnień, chorób cywilizacyjnych, zasad rządzących dzisiejszym rynkiem pracy, zagrożeń współczesnego świata oraz wielu innych tematów, z którymi powinni zapoznać się młodzi ludzie, którzy wkrótce wkroczą w dorosłość. Nauczyciele znajdą tu również ciekawe materiały edukacyjne na temat wolontariatu, aktywności fizycznej, zdrowia psychicznego, zasad zdrowego odżywiania, jak również tematy związane z bezpieczeństwem i ochroną przed wypadkami.

 

Ciekawe lekcje wychowawcze a umiejętności miękkie

W naszej księgarni internetowej Matfel mogą Państwo również znaleźć wiele innych ciekawych pomocy, które umożliwiają nie tylko prowadzić ciekawe lekcje wychowawcze, ale i pozwalają nauczyć nastolatków umiejętności miękkich. Umiejętności miękkie są określane również jako umiejętności podstawowe czy też powszechne. Są one niezwykle ważne na co dzień, choć na ogół po prostu się ich nie uczy, to są one wymagane przez pracodawców. Ponadto dzięki nim praca z innymi ludźmi jest o wiele łatwiejsza. Lekcje wspomagające rozwój miękkich umiejętności mogą dotyczyć: wzajemnego szacunku, tolerancji, akceptacji, przyjaźni, wzorców zachowań, zasad komunikacji interpersonalnej i nie tylko.

 

Lekcje wychowawcze w liceum

Jeśli chodzi o lekcje wychowawcze, pomoce edukacyjne do liceum, technikum i nie tylko, pozwalają na prowadzenie, jak najlepiej dostosowanych do nastolatków, zajęć. Takie zajęcia mogą być bardzo ciekawe oraz inspirujące. Dzięki nim można dowiedzieć się, jak funkcjonować w społeczeństwie po ukończeniu szkoły, jak znaleźć pracę, jak dbać o relacje międzyludzkie z innymi, a także jak postępować, aby zdrowo i bezpiecznie żyć. Odpowiednio przeprowadzane lekcje wychowawcze w liceum wpływają również na empatię uczniów i namawiają ich między innymi na uczestnictwo w wolontariacie. Ponadto dzięki zaplanowanym lekcjom uczniowie będą mogli poznać różne aspekty wychowania i wprowadzić w swoje życie wartości, które będą dla nich ważne.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 8010 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Szybko i rzetelnie
2024-06-17
Błyskawiczna dostawa, polecam księgarnię MATFEL.
pixel