DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Słowniki - Książki

( ilość produktów: 211 )

Książki - Słowniki

Słowniki

Jeśli szukasz aktualnych słowników - doskonale trafiłeś. W księgarni internetowej Matfel można znaleźć wiele różnych rodzajów słowników języka polskiego i nie tylko. Z tego powodu każdy zainteresowany z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zapewniamy bardzo pomocne słowniki w wyjątkowo atrakcyjnych cenach dla każdego - zarówno dla najmłodszych, dzieci szkolnych, studentów, dorosłych, jak i specjalistów, którzy na co dzień zajmują się językiem i od czasu do czasu potrzebują profesjonalnej pomocy w życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym.

Czym są słowniki?

Czym tak właściwie jest słownik? To nic innego jak zbiór haseł uporządkowanych według pewnych zasad. W zależności od słownika, poszczególne wyrazy mogą zawierać różne informacje, a nie tylko poprawny zapis danego słowa. W słownikach publikowanych w Polsce można znaleźć między innymi: wyjaśnienie, odmianę, tłumaczenie (jeśli mowa o słowniku języku obcym), informację na temat norm ortograficznych itp.

Słowniki języka polskiego - jak z nich korzystać?

Słowniki publikowane w Polsce są niezwykle łatwe w użyciu. Każdy może bez problemu z nich korzystać, pod warunkiem, że zna polski alfabet lub może sprawdzić kolejność liter w alfabecie, ponieważ hasła i frazy w większości słowników są właśnie ułożone alfabetycznie, aby łatwiej można je było odnaleźć. Słowniki często zawierają ogromną ilość słów, jednak wystarczy zapoznać się z alfabetem, aby szybko odnaleźć wszystko to, czego się szuka.

Dlaczego warto sięgać po słowniki?

Poprawność językowa jest niezwykle ważna dla wielu osób - nie tylko dla korektorów i redaktorów zatrudnionych w wydawnictwach i redakcjach, ale i dla dziennikarzy, urzędników, nauczycieli, a wreszcie uczniów, studentów i "zwykłego Kowalskiego", który jest pasjonatem języka i pragnie uniknąć wszelkich błędów podczas pisania listów, e-maili, pism urzędowych, podań o pracę, czy krótkich wiadomości tekstowych, czyli smsów. Rozwiązaniem na wszelkie problemy związane z poprawnością językową są słowniki. W szerokiej ofercie księgarni Matfel można znaleźć słowniki języka polskiego, ortograficzne, frazeologiczne, wyrazów obcych, etymologiczne, synonimów, interpunkcyjne, języków obcych, stereotypów i symboli ludowych, gatunków literackich, mitologii greckiej i rzymskiej, przekleństw i wulgaryzmów, biologiczne, historii Polski, literatury Polski, zdrowego odżywiania czy też różnego typu słowniki ilustrowane dla dzieci. Jak więc widać, słownik pomaga nie tylko poznać zasady, jakie rządzą językiem, i poprawnie mówić oraz zapisywać nawet najtrudniejsze słowa. Słownik może zawierać także frazy związane z daną dziedziną, między innymi literaturą polską, biologią czy historią - tego rodzaju pozycje znakomicie wspomagają naukę w szkole i na studiach, a także stanowią ciekawostkę dla osób, które interesują się danym tematem.

Słownik PWN

Do najpopularniejszych rozwiązań należy słownik PWN, z których chętnie korzystają studenci, naukowcy oraz specjaliści zajmujący się słowem, tacy jak korektorzy czy redaktorzy. Warto zauważyć, że to słowniki PWN są zalecane przez Radę Języka Polskiego osobom, które oczekują od publikacji obszernych i aktualnych informacji.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7344 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
Bardzo duży wybór materiałów, polecam , szybko, sprawnie, bezproblemowo.
2024-04-12
Sprawnie Bez zastrzeżeń
pixel