DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA, KAUFLAND, DINO, SHELL OD 49,9 ZŁ
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Broń dla dzieci - pistolety zabawki

( ilość produktów: 435 )

Zabawki - Broń

Broń dla dzieci - pistolety zabawki

Pistolety zabawki to akcesoria, po które dzieci sięgają chętnie niezależnie od wieku. To niezastąpione akcesoria w trakcie zabawy w piratów, policjantów i złodziei, kowbojów czy żołnierzy. Przy wybieraniu zabawki takiej, jak pistolet dla dzieci koniecznie należy zwrócić uwagę na jakość wykonania, a także zadbać o dokładne wyjaśnienie, czym w prawdziwym życiu jest broń palna i jak może być niebezpieczna. Wówczas możesz mieć pewność, że zabawa będzie bezpieczniejsza i bardziej odpowiedzialna.

 

Pistolety zabawki - imitacja broni

Wśród zabawkowych pistoletów dostępne są modele, które mają na celu imitowanie wyglądu prawdziwej broni. Będą to zatem wszelkiego rodzaju wojskowe pistolety czy karabiny maszynowe z plastiku, pistolet policyjny dla dzieci czy popularne pistolety na kapiszony.

Pistolety zabawki z tej kategorii wykonane są z dobrej jakości tworzywa, odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Często uzupełnione zostają o moduły dźwiękowe i świetlne - w momencie naciśnięcia spustu wydają charakterystyczne odgłosy, a szczyt lufy zostaje podświetlony.

Pistolety zabawkowe imitujące prawdziwe modele broni są często oferowane w dużych zestawach, pozwalających dziecku przeobrazić się w małego policjanta czy żołnierza. W kompletach takich zabawek, obok zabawkowej broni, znajdują się tematyczne akcesoria: odznaki policyjne, hełmy wojskowe, plastikowe kajdanki i lornetki.

 

Pistolety zabawki na kulki

Alternatywą dla modeli przypominających prawdziwą broń będą pistolety - zabawki na kulki. Swoim wyglądem znacznie bardziej przypominają one już akcesoria dla dzieci - są kolorowe i atrakcyjne wizualnie.

"Amunicją" dostosowaną do zabawkowych pistoletów tego typu są kulki. Mogą być wykonane z bardzo miękkich, przypominających piankę lub gąbkę materiałów. Są znacznie bezpieczniejsze dla użytkownika - uderzenie za pomocą takiej kulki nie jest tak groźne, jak elementami plastikowymi.

Podobną konstrukcją będzie pistolet zabawka na strzałki, które również produkowane są z miękkich i bezpiecznych materiałów. Piankowe strzałki do pistoletów dla dzieci, nawet wystrzelone ze znaczną siłą i prędkością, nie stanowią większego zagrożenia. Należy jednak bezwzględnie przestrzegać celowania w okolice głowy czy oczu - bez względu na to, jakiego rodzaju amunicja jest dostosowana do zabawkowego pistoletu!

 

Pistolety zabawki dla dzieci - warianty laserowe

Starszym dzieciom oraz nastolatkom do gustu przypadną pistolety - zabawki na podczerwień. Tutaj amunicja została zastąpiona sygnałami wysyłanymi do kamizelek uczestników zabawy. Wyposażenie to zlicza "trafione" strzały, a cała zabawa może przypominać do pewnego stopnia elektronicznego paintballa. Zestawy takich pistoletów zabawek dla dzieci mogą być wykorzystywane także w trakcie gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uwaga - określenie "laserowe" nie oznacza wykorzystania prawdziwego promieniowania laserowego. W zabawkach tego rodzaju stosowane jest promieniowanie podczerwone.