DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Pedagogika - Książki

( ilość produktów: 569 )

Książki - Pedagogika : Popularnonaukowe

Książki pedagogiczne

Do podstaw kształtowanie oraz rozwijania dzieci należą wychowywanie oraz nauczanie. Za tego rodzaju procesy są odpowiedzialni: rodzice, nauczyciele, wychowawcy, trenerzy, korepetytorzy itd. Warto zauważyć, że tymi kwestiami zajmuje się właśnie pedagogika. Jest to niezwykle szeroka dziedzina nauki, która przy okazji staje się rozwija. Co jakiś czas pojawiają się nowe metody wychowywania i nauczania, zmieniają się teorie i programy, właśnie z tego powodu osoby zainteresowane tematami związanymi z dziećmi i młodymi umysłami powinni sięgać po książki pedagogiczne. W oferowanych przez nas pozycjach książkowych znajdziesz wszystko to, czego szukasz i wszystko to, co jest Ci potrzebne.


Książki pedagogiczne - dla kogo?

Oferowane przez naszą księgarnię internetową Matfel ciekawe książki pedagogiczne są przeznaczone dla każdej osoby zainteresowanej wychowywaniem i nauczaniem oraz rozwojem dzieci. Bez względu na to czy jesteś studentem pedagogiki, czy specjalistą pracującym w przedszkolu czy szkole lub ośrodku wychowawczym, a może po prostu chcesz być świadomym rodzicem lub dopiero szykujesz się do roli rodzice - znajdziesz w tej kategorii zarówno książki o tematyce pedagogice dla początkujących w temacie, jak i specjalistyczne oraz naukowe pozycje skupiające się szczegółowo na konkretnych zagadnieniach czy problemach. Odpowiednie książki sprawią, że rozszerzysz swoją wiedzę na istotne tematy z zakresu pedagogiki i będziesz mógł kształtować młode pokolenia w najlepszy i najnowocześniejszy sposób!


Co to jest pedagogika?

Według specjalistycznej literatury, pedagogika to nic innego jak akt nauczania. Z kolei pedagogiem określa się osobę, która praktykuje pedagogikę - tak więc może nim być nauczyciel w szkole, wychowawca na koloniach ale i rodzic czy trener drużyny sportowej. Termin ten odnosi się również do metod nauczania stosowanych poza szkołą.

Pedagogika jest teorią nauczania. Może odnosić się jednak również do praktyk nauczania, jakie stosuje się wobec uczniów, którzy nie ukończyli osiemnastego roku życia. Mówiąc o tej dziedzinie naukowej w ten sposób można zauważyć, że pedagogika wydaje się podobna do edukacji dziecięcej. Jednak książki o tematyce pedagogicznej wyjaśniają, że istnieją pewne różnice między tymi terminami - otóż, edukacja dziecięca odnosi się do tego, co jest nauczane, zaś pedagogika do sposobu nauczania.


Kto to jest pedagog?

Kim tak właściwie jest pedagog? Książki pedagogiczne podają, że pedagogiem jest każda osoba posiadająca specjalistyczną wiedzę o praktykach nauczania, która stosuje ją w zawodzie. Pedagodzy to więc nauczyciele, profesorowie, doradcy zawodowi i trenerzy, ale i wychowawcy, bibliotekarze, psycholodzy czy lekarze. Ciekawe książki pedagogiczne zaznaczają, że pedagogami są również rodzice dbający i wykształcenie i wychowanie swoich dzieci. Ponadto literatura zaznacza, że pedagogiem jest również osoba, która uczy innych, jak w efektywny sposób wykonać jakieś zadania (nawet takich zadań jak występ przed publiką czy ugotowanie obiadu).


O czym są książki pedagogiczne warte przeczytania?

Książki pedagogiczne warte przeczytania zawierają takie zagadnienia na przedmiot i metodyka nauczania. Tego rodzaju książki podejmują również wiele innych zagadnień, związanych z tym, kto powinien nauczać, jak powinno się definiować udany system szkolny, jaką rolę ma technologia w dzisiejszej edukacji, jakie prawa i obowiązki mają uczniowie itd. Książki poświęcone pedagogice są cennym źródłem informacji nie tylko dla studentów, ale i specjalistów pracujących z dziećmi oraz rodziców. Jak i w przypadku innych dziedzin, tak i w przypadku pedagogiki należy czytać nowe pozycja książkowe, aby zdobywać wiedzę na temat nowych metod i stale się rozwijać.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7744 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Mankamentem jest że Ceneo wysyła prośbę o opinię zanim towary dotrą
2024-05-17
Super, szybko, sprawnie
pixel