DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 49,9 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Poradniki dla dzieci

( ilość produktów: 1665 )

Książki - Dla dzieci : Poradniki

Poradniki dla dzieci

Nie tylko dorośli doceniają literaturę poradnikową! Na rynku wydawniczym znaleźć można także poradniki dla dzieci, czyli książki, które w bardzo przystępny sposób przedstawiają nierzadko bardzo trudne dla nich tematy.

 

Kiedy warto przeczytać poradnik dla dzieci?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele emocji i lęków może targać dzieckiem, nawet bardzo małym! Trzylatek może obawiać się, czy rodzice będą nadal kochali go tak samo, kiedy narodzi się jego rodzeństwo, a przedszkolak nie jest w stanie zrozumieć, co oznacza rozwód rodziców czy dokuczanie mu przez inne dzieci. Właśnie z myślą o takich, ważnych i ważniejszych problemach powstają przystępne w odbiorze poradniki dla dzieci.

Książki takiego rodzaju tworzą autorzy będący często aktywnymi zawodowo pedagogami i terapeutami. Tematykę poradników dobierają i dostosowują do wieku małych czytelników, jak i ich zdolności poznawczych. W takich poradnikach także warstwa językowa pozostaje przystępna dla młodszego odbiorcy - unika się w nich skomplikowanej terminologii, a ważne zagadnienia omawiane są z bardzo dużym wyczuciem.

 

O czym są poradniki dla dzieci?

Trudno byłoby wymienić w tym miejscu wszystkie tematy, jakie poruszane są w poradnikach dla dzieci. Można śmiało stwierdzić, że obecnie na rynku księgarskim znaleźć można literaturę stanowiącą odpowiedź na niemal każdą sytuację, w której Twoje dziecko może potrzebować wyjaśnień czy wskazówek.

Po poradniki dla dzieci powinni także sięgać sami dorośli! Dlaczego? Ponieważ poznają w ten sposób odpowiednią metodę na rozmawianie z najmłodszymi na trudne tematy. Poradniki można do tego czytać wspólnie i na bieżąco analizować podejmowane w nich tematy.

Książki poradnikowe dla dzieci pomagają radzić sobie nie tylko z problemami rodzinnymi i koleżeńskimi. Coraz więcej tytułów porusza również problematykę emocji i uczuć, które mogą przytłoczyć nawet dorosłego, a co dopiero dorastające dziecko. Strach, smutek i lęk mogą negatywnie odbić się na młodym człowieku, a rodzice lub opiekunowie nie zawsze potrafią samodzielnie poradzić sobie z udzieleniem koniecznego wsparcia. Właśnie wtedy warto sięgnąć po poradniki.

W poradnikach dla dzieci poruszane mogą być także tematy wyjątkowo trudne, takie jak śmierć bliskiej osoby czy ukochanego zwierzaka. Bajki terapeutyczne, chociaż formą przypominają klasyczne baśnie i wesołe historyjki, stanowią tak naprawdę delikatne, ale niezbędne wprowadzenie dziecka w świat większych problemów i zmartwień.

 

Hobbystyczne poradniki dla dzieci

Wśród poradników dla dzieci znajdują się także tytuły związane z hobby - mogą to być książki z nauką rysunku dla najmłodszych czy też proste, ale bardzo przystępnie formułowane książeczki językowe, pozwalające poznać nowe słówka i wyrażenia.

Poradniki, zarówno pedagogiczne, jak i o tematyce hobbystycznej powinny znaleźć się w domowej biblioteczce każdego młodego odbiorcy. Po wcześniejszym skonsultowaniu się z rodzicami można takie książki podarować także w prezencie - chociażby przed ważnymi, nadchodzącymi wydarzeniami (pierwszy dzień w szkole, wizyta w szpitalu itp.).

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7457 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Polecam na 100 % błyskawiczna przesyłka
2024-04-22
Firma szybsza niż Struś Pędziwiatr. Spodziewałam się zamówienia w piątek, a dostałam w poniedziałek. Dobrze zapakowane, bez żadnych uszkodzeń. Polecam!
pixel