DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP, ŻABKA OD 69 ZŁ!
Darmowa dostawa od 69,00 zł

Książki dramaty

( ilość produktów: 384 )

Książki - Dramat : Literatura piękna

Dramat jako gatunek literacki funkcjonuje na pograniczu literatury i sztuki. Pisany jest tak, aby mógł być wystawiony na scenie teatralnej. W dramacie najczęściej nie ma podmiotu literackiego, a akcja przedstawiana jest za pomocą dialogów i didaskaliów, czyli tekstu pobocznego, który reżyser w teatrze dramatycznym wykorzystuje jako ważne wskazówki dotyczące sposobu wystawienia sztuki na scenie.

Książki dramatyczne od stuleci podbijają wyobraźnie czytelników. Nie brakuje ich na listach książek uznawanych za najważniejsze tytuły w historii, jest ich także wiele w obowiązującym obecnie kanonie lektur szkolnych.

Dramaty w naszej księgarni internetowej

Katalog Matfel obejmuje obcojęzyczne dramatyczne książki i dramaty polskie. Jeżeli chcesz zanurzyć się w lekturze klasycznego tytułu, sięgnij np. po dzieła Wiliama Szekspira. Przeczytasz je zarówno w oryginale, jak i w języku polskim. A może szukasz dramatu antycznego? „Antygona” i „Elektra” Sofoklesa przypadną Ci do gustu.

Katalog dramatów uzupełniają sztuki pióra uznawanych dziś za najważniejszych przedstawicieli tego gatunku. To m.in. Molier, Pierre Corneille, Anton Czechow, Henryk Ibsen, Oscar Wilde, Witold Gombrowicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Norwid, Zygmunt Krasiński, Stanisław Ignacy Witkiewicz i Aleksander Fredro. Wiele dramatów postrzeganych jako najwybitniejsze w dziejach literatury wydano z opracowaniem, które pomoże uczniom poznać jeszcze lepiej czytane dzieło i wiążące się z nim konteksty.

Listę tytułów dostępnych w księgarni internetowej Mafel.pl uzupełniają dramaty współczesne takich autorów, jak Milan Kundera, Eduardo Pavlovsky czy Thomas Bernhard.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 7746 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
doskonała cena i szybka dostawa...
2024-05-18
Wszystko zgodnie z zamówieniem.
pixel