SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY DPD PICKUP/ŻABKA! OFERTA DLA ZAMÓWIEŃ OD 49.90 ZŁ!
Darmowa dostawa od 49,90 zł

Książki o fizyce i astronomii po niemiecku

( ilość produktów: 1 )

Książki obcojęzyczne - Fizyka Astronomia : Niemiecki

Książki o fizyce po niemiecku

Książki o fizyce po niemiecku są, jak sama nazwa wskazuje, książkami naukowymi lub edukacyjnymi, które omawiają różne aspekty i dziedziny fizyki, pisane w języku niemieckim. Mogą one obejmować szeroki zakres tematów, od podstawowych zasad i praw fizyki, poprzez bardziej zaawansowane i specjalistyczne tematy jak na przykład mechanika kwantowa, teoria względności czy kosmologia.

Książki te mogą być napisane zarówno dla studentów i profesjonalistów w tej dziedzinie, jak i dla laików, którzy są po prostu zainteresowani nauką i chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu fizyki. Mogą one również zawierać różnego rodzaju ilustracje, diagramy i równania, które pomagają zrozumieć skomplikowane koncepcje i teorie.

Autorami tych książek są często wybitni niemieccy fizycy i naukowcy, którzy w przystępny sposób potrafią przekazać skomplikowane idee naukowe. Często w książkach takich jak te wykorzystuje się język niemiecki, który jest jednym z głównych języków naukowych, szczególnie w dziedzinie nauk ścisłych.

Przykłady takich książek to "Quantenmechanik für Fortgeschrittene (QM II)" autorstwa Waltera Thiela czy "Elementare Einführung in die Wahrscheinlichkeitsrechnung" napisane przez K. Dietz.

 

Niemieckie książki o astronomii

Niemieckie książki o astronomii skupiają się na badaniu ciał niebieskich, w tym planet, gwiazd, galaktyk i wszystkiego, co znajduje się w przestrzeni kosmicznej. Zawierają informacje na temat zasad i teorii astronomii, historia nauki, a także o najnowszych odkryciach i badaniach. Można w nich znaleźć opisy wydarzeń astronomicznych, takich jak zaćmienia, komety czy meteory, a także szczegółowe omówienie pierwiastków składowych Wszechświata, na przykład czarnych dziur, pulsarów czy kwazarów.

Niemieckie książki o astronomii mogą dotyczyć też konkretnych tematów jak np. kosmologia, astrofizyka, mechanika celesta czy planetologia. W wielu z nich znajdują się mapy nieba i przewodniki pozwalające na identyfikację konstelacji i innych obiektów na niebie.

Naukowcy, profesorowie oraz astronauci i kosmonauci często są autorami tych książek. Ich celem jest dostarczanie czytelnikom rzetelnej wiedzy oraz zwiększanie zrozumienia i zainteresowania nauką o Wszechświecie. Wiele z tych publikacji jest napisanych w sposób przystępny dla laików, choć nie brakuje również bardziej zaawansowanych pozycji, przeznaczonych dla studentów i profesjonalistów.

 

Najlepsze książki o fizyce i astronomii po niemiecku

Najlepsze książki o fizyce i astronomii po niemiecku to książki, które dostarczają czytelnikom wiedzy z zakresu nauk ścisłych.

Większość z nich omawia rozmaite teorie i zagadnienia, zaczynając od podstaw, a kończąc na bardziej skomplikowanych kwestiach. Przykładowo możemy tutaj wymienić:

1. "Die Physik der Zukunft: Unser Leben in 100 Jahren" autorstwa Michio Kaku - jest to przewodnik po najważniejszych teoriach fizycznych, które mogą kształtować naszą przyszłość. Autor wykorzystał najświeższe odkrycia naukowe do opracowania książki, która w przystępny sposób opisuje, jak mogą wyglądać następne 100 lat ludzkiego życia.
2. "Galaxien und Kosmologie" autorstwa Françoise Combes - to znakomita lektura dla wszystkich pasjonatów astronomii. Książka ta dostarcza czytelnikom przystępnych wyjaśnień dotyczących budowy i działania galaktyk, a także wprowadza w fundamentalne zagadnienia kosmologii.
3. "Die Relativitätstheorie" autorstwa Albert Einstein - to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych książek o fizyce. Einstein w przystępny sposób wyjaśnia swoją teorię względności i jej znaczenie dla naszego rozumienia wszechświata.
4. "Die Geschichte des Universums in 100 Sternen" autorstwa Florian Freistetter opowiada fascynującą historię kosmosu poprzez przeplatanie nauki i literatury. Autor rozważa zarówno najnowsze odkrycia astronomiczne, jak i mitologię, oraz literaturę.

Generalnie rzecz biorąc, każda z tych książek stanowi cenny zasób wiedzy dla tych, którzy są zaciekawieni aspektami nauki takimi jak fizyka i astronomia. Bez wątpienia pomogą one zrozumieć i docenić cudowną złożoność wszechświata.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 6928 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-01
Wszystko poszło jak najbardziej sprawnie i szybko. Matfel to moja ulubiona księgarnia internetowa!
2024-03-01
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Jedyne czego można się "przeczepić" to opakowanie które deszcz rozmoczył. Na szczęście książka jest w stanie nieuszkodzonym.
pixel