Kto przytuli Misia Tulisia? wyd. 4 - David Melling
- Hugless Douglas
MISIA TULISIA KOCHAJĄ DZIECI W 30 KRAJACH!
Miś Tuliś to współczesna klasyka! „Guardian”.
„Kto przytuli Misia Tulisia?” to pierwszy tom kultowej, przepięknie ilustrowanej, pełnej humoru i ciepła serii, sprzedanej w 2 milionach egzemplarzy!
Miś Tuliś budzi się i czuje ogromną potrzebę przytulenia „takiego-że-aż”. Wyrusza więc na poszukiwanie przytuleń. Usiłuje przytulić się do drzewa, do kamienia, ale to nie to! Po wielu zabawnych próbach przytuleń do przyjaciół i dzięki ich pomocy – znajdzie najpiękniejsze przytulenie w największych, najcieplejszych ramionach mamy.
Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie. Ma do podarowania tyle dobroci i czułości, i „tyle przytuleń-że-aż”. Rozczula, wzrusza, bawi i rozśmiesza. Łagodnie i z humorem w kipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych z nowymi doświadczeniami i przeżyciami o silnym ładunku emocjonalnym. Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg i magia Gwiazdki, pierwszy dzień w przedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy nie może sobie z czymś poradzić i gdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nie udaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości i szuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą i zachęcą, by nigdy się nie zniechęcał.
Seria o Misiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości i wzajemnej akceptacji umiejętność bycia w grupie daje radość, poczucie własnej wartości i pomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym. W AMBERKU ukazało się już 9 tomów w twardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i – jak pisze „Times” – idealnymi książkami na dobranoc. „Guardian” nazywa je współczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej.
DAVID MELLING to jeden z najbardziej znanych i lubianych na świecie brytyjskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci, wyróżniających się poczuciem humoru, ujmującymi postaciami, uroczymi ilustracjami i pełnym ciepła i czułości przesłaniem. Jest twórcą książek nominowanych do najważniejszych nagród, m.in. Smarties Book Award, m.in. trylogii o dzielnym rycerzu: Umykający całusek, Śpij dobrze, dobry rycerzu, Trzy życzenia.
David Melling serię o Misiu Tulisiu napisał dla swoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” i tak powstała zabawa w przytulenia. Wtedy miał już w szkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami i przeżyciami z życia Mellinga i jego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość i uniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się z Tulisiem i jego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.
EAN: 9788324175284
Najczęściej zadawane pytania
Ile razy w tygodniu należy czytać dziecku?
Eksperci zalecają, by czytać dzieciom dzień w dzień. Starczy 20 minut dziennie, żeby maluch łatwiej a także szybciej się rozwijał. To drobny wysiłek zarówno dla dziecka, i opiekunów. Jednak zalet istnieje bardzo wiele. Nasze maluchy z miłą chęcią decydują się na bajki a także niewielkie utwory literackie – przez co trzeba czym prędzej pokazać maluchowi, iż czytanie to sama przyjemność i mile spędzony czas.
Z jakiej przyczyny należy posiadać bajki i niedługie opowiadania na półce w domu?
Bajki oraz krótkie nowele dla dzieci posiadają wiele zalet – uczą dzieci empatii, rozwijają ich emocje oraz kreatywność, powodują, że maluch uczy się sprawniej oraz szybciej i umożliwiają pozyskać ciekawą wiedzę na temat świata, innych krajów, rodzajów zwierząt itd. Właśnie z tego powodu należy posiadać bajki a także krótkie opowiadania na półce w domu. Maluch z chęcią wybiera kolorowe książki z grafikami, dzięki temu będzie uczyć się wielu cennych umiejętności, które są potrzebne w szkole i dorosłym życiu.
Jakim sposobem nakłonić dziecko do czytania bajek i opowiadań?
Kiedy zamierzamy nakłonić maluchy do czytania literatury, najlepiej czytać od dnia narodzin im niewielkie i interesujące opowiadania. Powinny być one odpowiednie do wieku malucha i powinny zawierać atrakcyjne ilustracje, jakie skutecznie zaciekawią maluchy. Duże a także pełne kolorów książki z niewielką ilością tekstu bądź z dowcipnymi rymowankami, jakie zachęcają małe dzieci do nauczenia się czytać oraz umożliwiają im pozyskać wiedzę na temat świata, który nas otacza czy inteligencji emocjonalnej i nie tylko.
W jakim momencie rozpocząć czytanie książek maluchom?
Naukowcy są zdania małym dzieciom warto czytać już zaraz po urodzeniu. Co ważne pewni badacze polecają czytać na głos już od szesnastego tygodnia ciąży. To właśnie w tej chwili maluch zaczyna słyszeć oraz zapoznawać się z głosem matki. Pierwsze bajki i historie dla małych dzieci pozwalają zdobyć mnóstwo cennych umiejętności, które są istotne podczas chodzenia do szkoły a także w dorosłym życiu. Uczą tolerancję, powodują, że maluch błyskawicznie się edukuje oraz ma świetną zdolność do zapamiętywania.
Z jakiego powodu należy czytać maluchom bajki i opowiadania?
Czytanie literatury najmłodszym ma mnóstwo zalet. Dzieci, którym się regularnie czyta, już podczas słuchania bajek i opowiadań rozwijają wiele różnorodnych zdolności, które są niezbędne w szkole a także w życiu dorosłym. Lepiej przyswajają wiedzę, są zainteresowane światem, tolerancyjne, lepiej zapamiętują, łatwiej uczą się rozumieć mówienie a także rozwijają mówienie. Poza tym obcowanie z literaturą umożliwia na kształtowanie inteligencji emocjonalnej, rozwijać wyobraźnię, poprawia pamięć. Maluchy, którym opiekunowie czytają, często w przyszłości same z chęcią sięgają po utwory oraz szybko rozwijają umiejętność pisania.
Z jakiego powodu czytanie książek dla dzieci jest takie ważne?
W licznych badaniach eksperci uważają, iż czytanie bajek oraz niedługich książeczek ma zasadniczy wpływ na dziecko. Już od najmłodszych lat dzieci potrafią dzięki książkom zdobywać wiele licznych zdolności, takich jak dobra pamięć, wyobraźnia, empatia lub elokwencja. Maluchy, którym sporo się czyta – szybciej zaczynają czytać oraz sprawniej zdobywają wiedzę, rozpoznają uczucia u innych osób, posiadają bogaty zasób słownictwa oraz ćwiczą kreatywność. Czytanie utworów maluchom pomaga także odnaleźć im ciekawe upodobania oraz hobby, jakie będą towarzyszyć im przez całe życie.
Oprawa Skórzana