Marsz w mrok - Miłosz Fryzeł
Miłosz Fryzeł debiutuje w brawurowym stylu, serwując czytelnikom zwroty akcji bez uprzedzenia i bez litości. Jego „Marsz w mrok” to gęsty i duszny kryminał, który trzyma w napięciu do ostatnich stron.
Dotknąłem wielu istnień, odbierając jedno. Zostawiłem ślad, który będzie trwać do końca ich dni. Tego jeszcze nie widać, może nawet nie będzie to widoczne przez lata, ale zmieniłem trajektorię losów wielu osób.
Cięcie było jedno, precyzyjne. Zwłoki kobiety znalazł o świcie przypadkowy przechodzień. Podkomisarz Daniel Delner oraz jego partnerka, sierżant sztabowa Julia Samarska rozpoczynają śledztwo, którego przebieg utrudniają ich osobiste problemy. On tkwi w długoletnim romansie, coraz bardziej zagrażającym jego małżeństwu, a ona żyje bez snu, popadając w paranoję związaną z tajemnicą sprzed lat.
Choć bardzo szybko aresztują mordercę, to po kolejnych przesłuchaniach sprawa komplikuje się bardziej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Każda uzyskana od podejrzanego odpowiedź prowadzi do nowych pytań. Policjanci rozpoczynają rozgrywkę z przebiegłym osobnikiem, nie mając pojęcia, w jak trudnej sytuacji się znaleźli ani jak wiele poświęceń będzie od nich wymagać to śledztwo. Pozornie proste dochodzenie przeradza się w poszukiwanie zaginionej kobiety, sprawę serii brutalnych zabójstw oraz próbę odkupienia win przez ludzi, którzy popełnili zbyt wiele błędów.
„Miłosz Fryzeł zabrał mnie w podróż przez ogarnięty mrokiem Wrocław. Dobrze znam to miasto, ale w czasie lektury co chwilę skręcałam w ślepy zaułek. Bo tutaj i policjanci, i przestępcy mają swoje ciemne obsesje. Mocny, klimatyczny kryminał”. Olga Gitkiewicz, autorka Nie hańbi i Nie zdążę
„Takie kryminały lubię! Wciągająca intryga, mroczna atmosfera, skomplikowane relacje między głównymi bohaterami. Do tego wartka akcja i nieprzewidywalny zabójca w tle. Bardzo gorąco polecam!” Mieczysław Gorzka, autor Martwego sadu i Iluzji
Miłosz Fryzeł – urodzony w 1993 roku. Absolwent socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Autor powieści, scenariuszy, opowiadań. Powieść „Marszw mrok” stanowi jego literacki debiut, będąc jednocześnie otwarciem planowanego sześciotomowego cyklu.
EAN: 9788380742314
Najczęściej zadawane pytania
Pozytywne aspekty czytania książek kryminalnych.
Czytanie kryminałów ma mnóstwo plusów. To głównie znakomita zabawa, ale nie tylko. Książki kryminalne są wyjątkowo wciągające, umożliwiają oderwać się od szarej rzeczywistości oraz przykrych wydarzeń po ciężkim dniu pracy bądź szkoły. Czytanie takich książek uczy również skupienia oraz logicznego myślenia. Jednak wszystko jest zależne od książki – można postawić na poważne bądź mroczne książki kryminalne, ale i lekkie i bardzo przyjemne książki czy kryminały-komedie, które relaksują przed spaniem i w ten sposób umożliwiają spać nieprzerwanie do rana.
Książka kryminalna – niezbędna pozycja książkowa na podróż.
Ludzie każdego dnia dokądś zmierzają – dzieci zmierzają do szkoły, młodzi dorośli na uniwersytet, dorośli do pracy, do lekarza, do sklepów czy w odwiedziny do kogoś bliskiego. Każdego dnia lub kilka razy w tygodniu mnóstwo ludzi przebywa w komunikacji miejskiej lub w samochodach. Kiedy nie prowadzimy pojazdu możemy bardzo się nudzić podczas dojazdów do i z docelowego miejsca. Znakomitym sposobem na nudę podczas podróżowania jest nic innego jak czytanie. Najlepiej wybierać emocjonującą. Ale jednocześnie lekką fabułę – tego typu można znaleźć głównie w książkach kryminalnych. Czytanie powieści kryminalnych w trakcie podróży powoduje, że czas mija błyskawicznie i przyjemnie.